تبلیغات

عربستان سعودي، بحرين و امارات متحده عربي در به‌كارگيري زودهنگام فن‌آوري بي‌سيم نسل چهارم در خاورميانه، پيشگام بوده و پيش‌بيني مي‌شود كه ضريب نفوذ اين فن‌آوري در اين كشورها از اروپاي غربي فراتر برود.

به گزارش دنیای اقتصاد، انتظار مي‌رود كه ضريب نفوذ فن‌آوري بي‌سيم نسل چهارم (LTE) در عربستان سعودي، بحرين و امارات متحده عربي تا سال 2014 به 11/8 درصد برسد كه بسيار بيش‌تر از متوسط 7/7 درصد پيش‌بيني شده براي به‌كارگيري LTE در اروپاي غربي است.

به گفته تحليل‌گران، در حالي كه خاورميانه بازار كوچك‌تري است، اما با توانش براي رشد خود را متفاوت ساخته است؛ درآمد داده موبايل خاورميانه 34 درصد رشد در سال 2009 داشته، در حالي كه همين درآمد در اروپاي غربي براي مدت مشابه هفت درصد بوده است. پيش‌بيني شده كه به‌كارگيري LTE در اين منطقه به دليل رشد بالاي تقاضا براي خدمات داده، اتكا به تلفن همراه به جاي فن‌آوري‌هاي دسترسي ثابت و افزايش روزافزون طرح‌هاي رقابتي رگولاتورهاي مخابراتي تا سال 2014 به 6/1 درصد از كل مشتركان تلفن همراه برسد.

بنا بر اين گزارش، رشد درآمد داده موبايل حاصل نبود زيرساخت اينترنت پرسرعت ثابت قوي يا كافي بودن رقابت در بخش ثابت در اين منطقه بوده و نشانه‌هاي مطلوب را براي اپراتورهاي شبكه اين منطقه براي ملاحظه قرار دادن به‌كارگيري LTE فراهم كرده است. با استفاده از فن‌آوري نسل چهارم كه به LTE معروف است، كاربران مي‌توانند اطلاعات را با سرعت فوق‌العاده ارسال كنند و ظرفيت دانلود در اين فن‌آوري، تلفن‌هاي همراه را به ابزار قدرتمندي براي گشت و گذار در اينترنت تبديل مي‌كند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید