ایلان ماسک علاقه زیادی دارد که با فناوری‌هایی جدید و در حال توسعه اش خودنمایی کند و به همین علت اکنون تصویری را منتشر کرده که احتمالا متعلق به پروژه جدید حفر تونل است که قرار است به دردسرهای ترافیک لس آنجلس پایان دهد.

ایلان ماسک تصویری از پروژه حفر تونل خود را منتشر کرد
ایلان ماسک تصویری از پروژه حفر تونل خود را منتشر کرد

به گزارش برسام و به نقل از تک شات، همان طور که می‌دانید ایلان ماسک مدیر عامل شرکت های تسلا و اسپیس ایکس همواره در حال تلاش برای پیاده سازی پروژه های بلند پروازانه برای مثال سفر انسان به مریخ و ساخت سیستم حمل و نقل با سرعت فراصوت به نام هایپرلوپ است.

یکی از جدیدترین ایده‌ های ماسک ساخت دستگاه‌های حفاری تونل است که می‌تواند باعث کاهش حجم ترافیک‌های جاده‌ای و خیابانی شود. ایلان ماسک به ندرت زیر حرف‌هایش می‌زند و طی ماه‌های گذشته توییت‌های مختلفی مربوط به پروژه حفر تونل خود منتشر کرده و اکنون شاهد انتشار اولین عکس احتمالی مربوط به دستگاه‌های حفر تونل (Tunnel Boring Machine) هستیم.

این تصویر در حالی منتشر شده که بسیاری از فعالان عرصه فناوری ایلان ماسک را به دلیل ارتباطاتش با دولت ترامپ و مشاوره‌هایی که به رئیس جمهور جدید ایالات متحده می‌دهد، مورد انتقاد قرار داده‌اند با این حال ماسک با انتشار این تصویر نشان داد که در اجرای طرح‌های خود بسیار مصصم است. او در ماه دسامبر اعلام کرده بود که قصد دارد با افتتاح شرکتی به نام The Boring Company، تونلی مخفی را حفر کند که انتهای آن دفتر کار شخصی اش در پارکینگ شرکت اسپیس ایکس خواهد بود.

ایلان ماسک تصویری از پروژه حفر تونل خود را منتشر کرد
ایلان ماسک تصویری از پروژه حفر تونل خود را منتشر کرد

ماسک این تصویر جدید را بدون ارایه هیچ توضیحی منتشر کرده است، البته این یکی از عادات همیشگی او بوده است یعنی انتشار یک تصویر همراه با یک تک لغت. در این میان سایر شرکت‌های حفر تونل نیز از تمایل خود برای کمک در پروژه جدید ماسک با توجه به سابقه طولانی مدت خود در این عرصه خبر داده‌اند.

بیشتر بدانید:   Tesla Model 3 داشبورد روبروی راننده نخواهد داشت!

ماسک مدتی پیش گفت که ایده خاصی درباره اینکه چگونه این پروژه را اجرایی خواهد کرد ندارد: “ما قصد دارد این دستگاه‌ها را تولید کنیم، به راهکاری برای تولید سریع‌تر آن در عین لحاظ کردن ایمنی برسیم تا آسیبی به ساکنانی که روی سطح زمین زندگی می‌کنند نرسانیم. من امیداورام که بتوانیم حفر تونل را ۵۰ یا حتی ۱۰ برابر ارتقا دهیم.”

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید