خودروساز آلمانی بی‌ ام‌ و قصد دارد اولین خودروهای بدون راننده یا خودران خود را در سال ۲۰۲۱ روانه بازار کند. این شرکت چند روز پیش برای اولین بار از خودران Level 5 خود پرده‌ برداری کرد.

اولین خودرو بدون راننده BMW در سال 2021 روانه بازار می شود

خودروی Level 5 اصطلاحا به خودرویی گفته می‌شود که توانایی رانندگی بدون راننده در هر سطحی یا خیابان و جاده‌ای را دارد. انسان در این نوع خودروها اصلا جایی ندارد. غالب خودروسازهای مطرح دنیا برنامه‌ریزی کردند تا پنج سال آینده خودران‌هایی در سطح Level 4 عرضه کنند. یعنی باز هم نیاز به راننده انسانی برای کنترل خودرو هست.

بی‌ ام‌ و از خودروی مفهومی Mini Vision Next 100 خود به عنوان یک خودروی Level 5 نام می‌ برد، خودرویی که قرار است طعم شیرین یک خودروی کاملا بدون راننده را به ما بچشاند. این خودرو تشخیص می‌دهد که انسان به او نزدیک شده و با چراغ بالا زدن به او هشدار می‌دهد. این خودرو می‌تواند به طور خودکار تنظیمات خود را براساس موقعیت‌اش تغیر دهد. می‌توانید این خودرو را با دیگران به اشتراک بگذارید چون برای هر فردی تنظیمات سفارشی آن را اعمال می‌کند.

فضای داخل خودرو بسیار تمیز و مرتب است و هیچ پیچیده‌گی یا درهم و برهمی ندارد. یک صفحه‌نمایش بزرگ روی داشبورد است که اطلاعات لازم را به دیگران نشان می‌دهد.

Mini Vision Next 100 یک خودروی مفهومی بسیار زیبا با طراحی چرخ‌ های خاص است که می‌تواند دل هر بیننده‌ ای را بفریب دهد. این خودرو دارای دو مود رانندگی است. مود Boost Mode برای رانندگی در حالت کلاسیک و دستی و مود Ease Mode برای رانندگی بدون راننده.

بیشتر بدانید:   BMW آینده طراحی داخلی خودروها را نمایش می دهد

بی‌ ام‌ و از یک موتورسیکلت خودران مفهومی نیز رونمایی کرده است. در ادامه می‌توانید تصاویری از خودروی مفهومی کاملا خودران بی‌ ام‌ و را ببینید:

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.