شركت اچ‌پي با ارائه محصولي جديد اعلام كرد كه فرآيند چاپ اسناد و مدارك براي صاحبان گوشي‌هاي هوشمند و ديگر دستگاه‌هاي الكترونيكي را بدون استفاده از رايانه آسان مي‌كند.

به گزارش فارس، اين شركت كاليفرنيايي ميكروتراشه و نرم‌افزار جديدي را به تمام مدل‌هاي چاپگرهاي خود افزوده است تا امكان اتصال آن‌ها به اينترنت فراهم شود.

هدف اچ‌پي از اين اقدام اين است كه كاربران بتوانند در هر مكاني كه هستند، صفحات مورد نظر خود را از طريق پست الكترونيكي براي چاپ ارسال كنند كه اين فرآيند به هيچ گونه نرم‌افزار تخصصي براي تلفن‌هاي همراه يا ديگر دستگاه‌هاي الكترونيكي نياز ندارد.

“ويومش جاشي ” مدير مركز توليد چاپگر در شركت اچ‌پي گفت: از اين پس هر يك از چاپگرهاي ما يك آدرس پست الكترونيكي خواهند داشت. اين فرآيند مي‌تواند نحوه ارتباط كاربر با چاپگرها را به طور كامل تغيير دهد.

شركت اچ‌پي پيش‌بيني كرده كه تا پايان سال 2011 ميلادي ده‌ها ميليون دستگاه چاپگر جديد خود مجهز به سيستم اتصال به اينترنت و پست الكترونيكي را در سراسر دنيا به فروش خواهد رساند.

شركت گوگل در اين پروژه با اچ‌پي فعاليت مي‌كند و بر اين اساس كاربران در چاپگرهاي جديد اچ‌پي به صورت مستقيم به Google Docs، Photos و Calendar دسترسي دارند و به راحتي مي‌توانند اطلاعات مدرج در آن‌ها را روي كاغذهاي چاپ شده در اختيار بگيرند.

بیشتر بدانید:   افزایش سرعت بارگذاری اینترنت تا 55% با پروتکل SPDY گوگل

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.