بسیاری از کاربران آیفون با مشکل کمبود فضا دست وپنجه نرم کرده اند. مخصوصا زمان مرتب سازی گالری عکس ها. جدا از پاک کردن عکس های قدیمی و خرید subscription icloud ، راه حل دیگری نیز برای کاهش منبع ذخیره ای شما وجود دارد: استفاده از Google Photos در iOS.

راهکاری برای ذخیره کردن تمام عکس های روی موبایل شما در اپلیکیشن Google Photos برای iOS در زیر آورده ایم. می توانید عکس های خود را از روی گوشیتان پاک کنید و از Google Photos استفاده کنید.

دانلود و نصب اپلیکیشن

اپلیکیشن Google Photos برای iOS رایگان است. اپلیکیشن را دانلود کرده و روی گوشی یا آی پد خود نصب کنید. وقتی برای اولین بار آن را باز کنید، از شما خواسته می شود تا وارد اکانت گوگل خود شوید.

اگر از سرویس های دیگر گوگل استفاده کرده اید، از جمله Gmail، از همان اطلاعاتی که آنجا به کار بردید استفاده کنید. اگر صاحب بیش از یک اکانت گوگل هستید، مطمئن شوید که اکانتی را انتخاب می کنید که می خواهید عکس هایتان را برای مدت زیادی در آن قرار دهید.

تهیه ی نسخه ی پشتیبان و همگام سازی کردن اطلاعات برای اولین بار

در ادامه صفحه ی تهیه ی نسخه ی پشتیبان و همگام سازی برای شما باز می شود. اینجا شما می توانید تعیین کنید که عکس هایتان چگونه روی Google Drive Cloud شما آپلود شود. خود اپلیکیشن در این راه شما را راهنمایی می کند.

چگونه از Google Photos در آیفون و آیپد استفاده کنیم
چگونه از Google Photos در آیفون و آیپد استفاده کنیم

دکمه ی تهیه ی نسخه ی پشتیبان و همگام سازی را روی حالت آبی بگذارید و انتخاب کنید که آیا می خواهید از دیتای گوشی خود برای همگام سازی کردن اطلاعات استفاده کنید یا نه. اما بهتر است که آن را خاموش بگذارید (اگر به wifi دسترسی دارید) تا به صورت ناخواسته از دیتایتان بیش از حد استفاده نکنید. همیشه می توانید این تنظیمات را تغییر دهید. بعد, ادامه (continue) را بزنید.

صفحه ی بعد از شما می پرسد تا حجم آپلودتان را تعیین کنید. شما باید به دو دلیل کیفیت بالا(high quality) را انتخاب کنید.اول اینکه عکس های آپلود شده با این حجم مغایرتی با ١۵ گیگا بایت حجم مجانی ای که اکانت گوگل شما برایتان تعیین کرده ندارد؛ دو اینکه روی کیفیت عکس هایی که با آیفون خود گرفتید تاثیری نمی گذارد. حالت کیفیت بالا عکس های شما را تا حداکثر ١۶MP کمپرس می کند. اما در نظر داشته باشید که حجم عکس هایی که با آیفونتان گرفته اید همه ١۶MP و یا کمتر از آن هستند.

بیشتر بدانید:   تعداد کاربران موبایلی برای اتصال به اینترنت افزایش خواهد یافت

هنگامی که ادامه (continue) را بزنید، پروسه ی تهیه ی نسخه ی پشتیبان و همگام سازی شما آغاز می شود.(به شرطی که به wifi یا دیتا وصل باشید) هر چه عکس های بیشتری داشته باشید، پروسه بیشتر طول خواهد کشید. پس اگر پروسه کمی طولانی شد، نگران نشوید.

تایید آپلود ها، جستجو در Google Photos

بعد از اتمام کار، زمان این است که خودتان را با فضای Google Photos آشنا کنید. وقتی دوباره اپلیکیشن را باز می کنید، توسط سه صفحه می توانید به عکس ها و ویدئوهایتان دسترسی داشته باشید.assistant,photos,albums

پایین photos و albums می توانید محتویات خود را مرتب و بازخوانی کنید. در ادامه، صفحه ی assistant چند میانبر به راهکار های مرتب سازی صفحه دارد (create album,collage,animation,movie,…) این میانبر ها، جستجو و مرتب سازی و دسته بندی و به اشتراک گذاری اطلاعات را راحت تر می کند.

چگونه از Google Photos در آیفون و آیپد استفاده کنیم
چگونه از Google Photos در آیفون و آیپد استفاده کنیم

در پایین تر، شما یک نمونه مجموعه از عکس ها و ویدئو هایتان که به طور اتوماتیک توسط نرم افزار ساخته شده را می بینید، و همچنین انیمیشن، عکس های ادیت شده و کلاژ ها و غیره.

برای دسترسی به عکس هایتان توسط یک کامپیوتر، در براوزر Google Photos را سرچ کنید. می توانید عکس هایتان و یک ورژن ارتقا یافته از صفحه ی موبایلتان را هر زمانی که خواستید ببینید. همچنین می توانید اگر می خواهید عکس هایی را دانلود کرده یا به اشتراک بگذارید.

خالی کردن محل ذخیره ی دستگاه iOS

هنگامی که از آپلود شدن عکس هایتان بر روی اکانت Google Photos خود مطمئن شدید، آماده شده اید تا آن ها را از روی گوشی همراه یا تبلت خود پاک کنید. شما می توانید این کار را با پاک کردن یکی یکی عکس ها از روی اپ عکس های موبایلتان انجام دهید و یا با استفاده از ابزار های Google Photos ، همه ی آن ها را یکجا پاک کنید.

بیشتر بدانید:   گوشی Google Pixel XL 2 با اسنپدراگون ۸۳۵ در GFXBenchh رویت شد

اپلیکیشن را باز کنید و روی شکل سه خط زیر هم که در بالا ، سمت چپ صفحه قرار دارد بزنید. گزینه ی free up space را از منو انتخاب کنید. برنامه از آنجا عکس ها و ویدئو های روی گوشی شما که قبلا توسط برنامه نسخه ی پشتیبان گرفته شده را شناسایی می کند؛ برای شما یک پیغام ارسال می شود که از شما می پرسد آیا مطمئنید که می خواهید آن ها را پاک کنید؟ هنگامی که آماده بودید، گزینه ی remove را بزنید.

چگونه از Google Photos در آیفون و آیپد استفاده کنیم
چگونه از Google Photos در آیفون و آیپد استفاده کنیم

تنها مشکل حذف کردن این عکس ها از موبایلتان این است که شما نمی توانید عکس هایتان را از طریق اپلیکیشن هایی مانند message یا mail یا دیگر شبکه های اجتماعی به طور مستقیم به اشتراک بگذارید. هر چند، می توانید تمام این کار ها را به طور مستقیم با استفاده از اپ Google Photos انجام دهید:

اپلیکیشن را باز کنید،گزینه ی photos را بزنید، عکسی که می خواهید به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید و بعد نگاره ی مربعی شکلی که در پایین، سمت چپ صفحه قرار دارد را بزنید تا عکس شما انتخاب شود.

چگونه از Google Photos در آیفون و آیپد استفاده کنیم
چگونه از Google Photos در آیفون و آیپد استفاده کنیم

همچنین می توانید عکس هایی را به طور تکی بر روی گوشی خود دانلود کنید.بعد از انتخاب عکس مورد نظر، نگاره ی سه نقطه ای که در گوشه ی بالا، سمت راست قرار دارد را بزنید. اگر عکس از قبل روی موبایل شما قرار داشته باشد گزینه ی Delete from device را مشاهده می کنید وگرنه به جای آن گزینه ی download را می بینید.

استفاده از Google Photos به جای iCloud photo library

بعد از اینکه عکس هایتان را در google photos آپلود کردید و آن ها را از روی دستگاه خود پاک کردید، می توانید هم باز از گالری خود موبایل iOS خود استفاده کنید و یا می توانید از google photos به جای iCloud photo library استفاده کنید.

بیشتر بدانید:   ترفند های ویرایش حرفه ای عکس در اینستاگرام
چگونه از Google Photos در آیفون و آیپد استفاده کنیم
چگونه از Google Photos در آیفون و آیپد استفاده کنیم

اگر می خواهید تنها یک بار عکس هایتان را روی Google Photos نسخه ی پشتیبان بگیرید، گزینه ی back up & sync را خاموش کنید. اپ را باز کرده و به menu->setting->back up & sync بروید.شما می توانید اگر باز با مشکل کمبود جا مواجه شدید، هر زمان که خواستید دوباره از عکس هایتان نسخه ی پشتیبان بگیرید.

اگر گزینه ی back up & sync را روشن بگذارید،نرم افزار ،هر زمان که آن را باز کنید، به طور اتوماتیک عکس ها را از گالری شما به روی cloud همگام سازی می کند. با این کار، میزان حجمی مشابه با iCloud اما با محدودیت کمتر برای شما محیا می کند. بسیار قابل توجه است که بدین صورت تا وقتی که عکس هایتان را با کیفیت بالا (به جای کامل) آپلود کنید، شما هیچوقت با کمبود جا مواجه نخواهید شد.

دیگر مزیت ها؟

اگر خواستید روزی از سیستم عامل اندروید استفاده کنید، به راحتی می توانید با دستگاه جدید خود به عکس هایتان دسترسی پیدا کنید.همچنین، ابزار های اتوماتیک Google Photos بسیار دقیق تر و بهتر از ابزار های Apple photos عمل می کنند.

اگر به طور مداوم عکس های خود را توسط Google Photos نسخه ی پشتیبان گرفته و همگام سازی می کنید، امن تر است تا icloud photo library را روی دستگاه خود خاموش کنید(setting->photos & camera-> iCloud photo library )با این کار iCloud شما برای کار های مهم توی مثل بکاپ گرفتن از سیستم خالی می ماند و شما می توانید بدون درگیری با قوانین apple cloud از آیفون دوست داشتنی خود استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید