سرویس Google Keep پس از عرضه در سال ۲۰۱۳ به یکی از محبوب ‎ترین اپلیکیشن ‎ها در نزد کاربران تبدیل شد. اما گوگل سعی کرده است که این کارایی این اپلیکیشن را به فراتر از یادداشت برداری گسترش دهد. به همین دلیل در ادامه قصد داریم ۵ کاربرد Google Keep را بیان کنیم.

5 کاربرد Google Keep در کنار ذخیره سازی یادداشت ها

۱- تبدیل تصاویر به متن

اگر قصد دارید متون و اسناد خود را به فایل ‎های دیجیتال تبدیل کنید قابلیت OCR این اپلیکیشن بسیار کاربردی خواهد بود. با Paste کردن یک عکس درون یادداشت و سپس انتخاب گزینه Grab Image Text می‎ توانید تصویر را به متن دیجیتال تبدیل کنید.

۲- طراحی تصاویر

دیگر کاربرد Google Keep قابلیت نقاشی است که یکی از جدیدترین ویژگی‎ های اضافه شده به این اپلیکیشن است. امکان طراحی به کمک سه قلم متفاوت در اختیار کاربران نسخه اندروید و مبتنی بر وب قرار گرفته است. امکان تغییر رنگ و اندازه قلم‎ ها نیز وجود دارد. هم‎ چنین می ‎توان بر روی نقاشی کشیده شده متن یا تصویر دیگری را نیز قرار داد.

۳- یادآوری یادداشت‎ های نوشته شده

سرویس Keep (گوگل کیپ) دارای قابلیت یادآوری یادداشت‎ های ذخیره شده نیز هست تا به یاری حافظه کاربران خود بیاید. هنگام ایجاد یک یادداشت به انتخاب آیکن reminder (انگشتی که در آن حلقه ‎ای وجود دارد) می ‎توانید زمان و تاریخ یادآور را تنظیم کنید.

۴- ایجاد اسناد کامل

اگر یادداشت‎ های شما اهمیت بسیار زیادی دارد می ‎توانید آن ‎ها را به صورت مستقیم به اسنادی با فرمت Doc تبدیل کنید. در نسخه مبتنی بر وب یا اندروید می‎ توانید با انتخاب گزینه Copy to Google Doc این یادداشت ‎ها را بر روی سرویس گوگل Drive خود ذخیره کنید.

۵- یادداشت ‎های صوتی ایجاد کنید

دیگر قابلیت اپلیکیشن Keep پشتیبانی از یادداشت‎ های صوتی است. جالب ‎تر این است که سرویس مذکر می ‎تواند یادداشت ‎های صوتی را هم رونویسی کند و به متن تبدیل کند. به انتخاب آیکن میکروفون در هنگام ایجاد یادداشت جدید می ‎توانید از این ویژگی استفاده کنید.

منبع: Gizmodo

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید