مدیر فاکسکان تأیید کرد به‌ زودی کارخانه ۷ میلیارد دلاری شارپ را در آمریکا با هدف ساخت نمایشگرهای اپل احداث می‌ کند.

مدیر فاکسکان تأیید کرد; احداث کارخانه 7 میلیارد دلاری شارپ در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از خبرآنلاین، «تری گو» مدیر اجرایی فاکسکان که اخیراً با خرید شارپ ژاپن، توانسته بخش بزرگی از بازار نمایشگرها را از آنِ خود کند (در رقابت با ال جی و سامسونگ کره) می‌گوید شارپ فناوری اختصاصی نمایشگرهای ایگزو را در اختیار دارد و با تولید نمایشگرهای OLED می‌تواند پتانسیل ساخت اسکرین برای اپل را به‌صورت اختصاصی به اجرا بگذارد.

دیروز در تایوان مدیر اجرایی فاکسکان افزود کارخانه مطلوب و موردنظر اپل fvhd ساخت نمایشگرهای اپل را در آمریکا خواهد ساخت که با سرمایه ۷ میلیارد دلاری ۵۰ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

همچنین کارخانه قالب‌ سازی نیز برای این کار در پنسیلوانیا احداث می‌شود.

دسامبر گذشته شریک تجاری فاکسکان، یعنی ماسایوشی سون (رئیس سافت بنک ژاپن و مالک Sprint آمریکا) ملاقات خصوصی با «تری گو» داشت و این ملاقات پیش از دیدار با ترامپ صورت گرفت و قول سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد دلاری در آمریکا داد.

دیدار تیم کوک و ترامپ پیش از سوگند خوردن رئیس‌جمهوری برگزیده در کاخ سفید نیز حائز اهمیت است و شعار ترامپ مبنی بر buy American وhire American را مدیران اپل درک کرده و در حال اجرای آن هستند.

از آنجایی‌ که ترامپ اپل را تحت‌ فشار قرار داده تا کارخانه‌های خود را از چین و … به آمریکا منتقل کند، آنچه در مورد ساخت کارخانه شارپ در آمریکا در حال رخ دادن است، بخشی از استراتژی کاهش فشار از سوی ترامپ تعبیر می‌شود.

بیشتر بدانید:   تجربه یک هفته ای من با مودم TD-LTE مبین نت

فاکسکان تولید کننده اصلی آیفون بعضاً متهم شده است که خیلی بیشتر از حد انتظار از اپل حرف‌ شنوی دارد و شاید مدیریت اپل بدون اینکه موضوع را رسانه‌ای کند، به شدت روی فاکسکان اعمال قدرت و مدیریت دارد.

به‌هرحال تولیدکننده اصلی نمایشگرهای OLED برای آیفون ۸ در سال ۲۰۱۷ همچنان سامسونگ کره خواهد بود.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید