تبلت آیپد پرو نمی تواند تجارت بخش تبلت های اپل را نجات دهد.

 تجارت Apple با آیپد رو به کاهش است!

تبلت Apple

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از Techera، اپل اخیرا اعلام کرده است که در تعطیلات آخر سال ۲۰۱۵، ۱۶.۱ میلیون تبلت آیپد فروخته است، این در حالیست که سال گذشته در همین بازه ی زمانی، ۲۴.۴ میلیون از این محصول را فروخته بود. بنا بر آمار اعلام شده از طرف اپل، فروش این محصول ۲۵ درصد کاهش داشته که در مجموع درآمد این شرکت را ۲۱ درصد کاهش داده است.

با در نظر داشتن اینکه اپل آیپد پرو در چهار ماهه ی اخیر سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه شد، این خبر اصلا خوشایند نیست.

آیپد پرو، از جهات بسیاری معرف تکنولوژی های آینده ی اپل در نظر گرفته می شود. (برای مثال می توان به کیبورد های بزرگ جداشونده که در فروشگاه های اپل و سایر مراکز خدماتی در دسترس هستند اشاره کرد.) اما تبلت آیپد پرو از استقبال چندانی در میان کاربران مواجه نبوده است. در مجموع می توان گفت که این تبلت، بزرگ و خوب بوده، اما برخلاف اداعای تیم کوک، مدیر عامل اپل، نمی تواند جایگزین لپ تاپ ها باشد. با اینکه آیپد پرو، اواخر سال ۲۰۱۵ عرضه شد، اما در لیست خرید آخر سال کاربران قرار نگرفت. این مساله می تواند مشکلی بزرگی برای اپل به وجود آورد، لازم به ذکر است که کاربران آیپد ها برخلاف کاربران آیفون، میل چندانی به تعویض آیپد ها ندارند و ترجیح می دهند از نسخه های قدیمی تر خود استفاده کنند.

تبلت آیپد پرو هم نتوانست این گرایشات را تغییر دهد، با این اوصاف تجارت اپل آیپد رو به کاهش است. به نظر می رسد که جدید ترین نسخه ی آیپد هم موفق به بهبود اوضاع نبوده است.

تبلت Apple

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید