اگر خبرهای حوزه‌ی فناوری را تعقیب کرده باشید، قطعا از داستان افت ارزش یاهو و آماده شدن این شرکت برای فروش هسته‌ی اصلی فعالیت‌هایش باخبر هستید. بسیاری از کارشناسان بخش عمده‌ی مشکلات کنونی Yahoo را به گردن ماریسا میر، مدیر فعلی آن می‌اندازند که با تصمیم‌هایش زیان‌های جبران‌ناپذیری به این شرکت وارد کرده است. اما نکته‌ی جالب توجه این که اگر یاهو بخواهد میر را از سمت فعلی‌اش برکنار کند، این تصمیم برایش ۵۵ میلیون دلار دیگر آب می‌خورد!

۵۵ میلیون دلار پاداش اخراج شدن از Yahoo

کاهش نیروی انسانی فروش یاهو ماریسا میر

به باور بسیاری از کارشناسان، این ناتوانی میر در کم کردن هزینه‌ها و افزایش درآمدها بود که Yahoo را تا این حد دچار مشکل کرده است. در حالی که میر در مذاکراتش با سهام‌داران و سرمایه‌گذاران اصلی پذیرفته بود که برای کم کردن از هزینه‌ها برنامه‌ریزی کند، اما اقداماتی مانند خرید شرکت Polyvore آن هم ۱۱۱ میلیون دلار بیشتر از قیمتی که برای آن محاسبه شده بود و تصمیماتی که درباره‌ی سهام یاهو در مجموعه‌ی Alibaba گرفت، عملا خلاف این برنامه پیش رفت.

میر بالاخره در ماه فوریه با کاهش ۱۵ درصدی نیروی انسانی این شرکت موافقت کرد و این تصمیم موجب کاهش ۴۰۰ میلیون دلاری در هزینه‌های سالانه‌ی Yahoo شد. اما خسارت‌هایی که در مدت مدیریت او به این شرکت وارد شد به حدی بود که در نهایت راهی جز فروش هسته‌ی اصلی فعالیت‌های آن باقی نماند. فرآیند فروش Yahoo مدتی است که شروع شده و پیش‌بینی می‌شود در ماه جولای، پیشنهادات نهایی اعلام و خریدار این غول از نفس افتاده تعیین شود.

بیشتر بدانید:   رویدادهای مهم فناوری در سال 2012

نکته‌ی جالب توجه این است که میر از ابتدای دوره‌ی مدیریت خود تا کنون بیش از ۱۱۸ میلیون دلار از این شرکت دستمزد گرفته و بر اساس قراردادی که با این شرکت دارد، در صورت اخراج از این سمت ۵۵ میلیون دلار دیگر هم به عنوان غرامت دریافت خواهد کرد.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

منبع: DigitalTrend

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.