یکی از بزرگترین شرکت های سازنده تراشه برای کتاب خوان های الکترونیکی به تازگی از تولید نسل جدید تراشه هایی خبر داده که سرعت ورق زدن صفحات کتاب الکترونیکی را دو برابر افزایش می دهد و البته به دلیل ارزانی قیمت نهایی این ابزار الکترونیکی کار آمد را به طرز چشمگیری کاهش می دهد .

به گزارش ICTPRESS به نقل از ” تی جی دیلی”، شرکت  Freescale Semiconductor که هم اکنون برای اغلب شرکت های تولید کننده کتاب خوان الکترونیکی همچون کیندل و سونی تراشه تولید می کند از تولید تراشه هایی خبر داده که علاوه بر دوبرابر کردن سرعت ورق زدن صفحات( کمتر از نیم ثانیه)  طول عمری باتری دستگاه را نیز بالاتر برده و می تواند از صفحات الکترونیکی بزرگتر و حتی رنگی هم پشتیبانی کند .

گزارش ها حاکی است از آنجا که این تراشه قرار است تنها با قیمت 10 دلار در اختیار شرکت های تولید کننده کتاب الکترونیکی برسد به نظر می رسد که در آینده این تراشه ها 40 تا 50 دلار از قیمت کتاب خوان‌های الکترونیکی در بازار جهانی خواهد کاست.

طبق گفته شرکت تولید کننده این تراشه، حتی برای ورق زدن یک کتاب واقعی هم به بیشتر از نیم ثانیه زمان نیاز است ، از این رو تولید این تراشه ها می تواند زمینه ساز یک تغییر بزرگ در صنعت تولید کتاب خوان های الکترونیکی باشد .

بیشتر بدانید:   طبق تعرفه واردات ، نوت‌ بوک گران می شود!

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.