شرکت گوگل قصد دارد در تابستان سال جاری کتاب‌فروشی دیجیتال خود را راه‌اندازی کند.

به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی “وال استریت ژورنال”البته گوگل برای راه‌اندازی این کتاب‌فروشی دیجیتال دارای چشم انداز چندین ساله بوده و امیداوار است که کتاب‌های دیجیتالی خود را که با عنوان انحصاری “Google Editions “به فروش خواهد رساند با استفاده از گستردگی خود در سراسر جهان بدون نرم افزار و یا دستگاه خاصی به فروش برساند.

“کرسی پالما” مدیر راهبردی گوگل این خبر را در شرکت انتشاراتی پنل در نیویورک اعلام کرد که با این اقدام گوگل این شرکت به یک رقیب عمده شرکتهایی مانند اپل و آمازون بدل می‌گردد.

پامل در این مورد می‌گوید که کاربران قادر خواهند بود در هر سایتی محصولات گوگل را خریداری کرده و حتی فروشندگان مستقل کتاب نیز می‌توانند کتاب‌های گوگل را در سایت‌های خود به فروش برسانند  و ما بر روی آنان حساب ویژه‌ای باز کرده‌ایم.

هر چند اقای پامل جزئیات بیشتری از این کتاب‌فروشی دیجیتال ارائه نکرده است اما به نظر می‌رسد که کاربران قادر خواهند بود تا کتاب‌ها را از طریق مرورگر کروم مطالعه کند بدون اینکه به نرم افزار خاصی نیاز داشته باشند و البته ممکن است نسخه های ویژه‌ای نیز برای کتابخوان‌هایی مانند Ipad و یا کیندل نیز ارائه کند.

گفتنی است که گوگل چندی است که درگیر دادگاهی است که در آن به نقض قوانین کپی رایت کتاب متهم شده و شاید با این فروشگاه می‌خواهد تا دل ناشران را بدست آورد.

بیشتر بدانید:   سیاست دوگانه نوکیا؛ ویندوز فون یا اندروید؟

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.