كتاب «به دنياي اپل مكينتاش خوش آمديد» با فضاي تصويري- آموزشي، براي كاربران فارسي زبان محصولات اپل منتشر شد.

به گزارش دنیای اقتصاد، در سال‌هاي اخير با استقبال كاربران ايراني از دستگاه‌هاي اپل، سوالات زيادي در مورد محاسن و معايب اين دستگاه‌ها ايجاد شده كه منابع آموزشي محدود در زبان فارسي نيازهايشان را برطرف نمي‌كرد و جاي خالي يك مرجع آموزشي كامل براي آشنايي با اين محصولات و نحوه استفاده از آنها احساس مي‌شد.

كتاب «به دنياي اپل مكينتاش خوش آمديد» قبل از خريد با كاربر همراه مي‌شود و در معرفي دستگاه‌هاي اپل و سيستم‌عامل مكينتاش با توجه به نوع استفاده و نياز كاربر ايراني، به وي كمك مي‌كند تا دستگاه مناسبي را انتخاب كند.

در فصل اول تا سوم اين كتاب، قسمت‌هاي مختلف سيستم‌عامل مكينتاش و راه‌اندازي اوليه آن با بياني ساده و شيوا آموزش داده شده است.فصل‌هاي ديگر اين كتاب شامل معرفي و آموزش نرم‌افزارهاي كاربردي مكينتاش، راهنماي استفاده از زبان فارسي، نصب ويندوز روي رايانه‌هاي اپل و مطالبي درباره ارتباط با اينترنت و مباحث مربوط به امنيت و كاربرد لوازم جانبي اپل است.فصل آخر كتاب نيز به مشكلات احتمالي و راه‌هاي رفع آن مشكلات پرداخته است.

در بخش پيوست‌ها، واژه‌نامه انتهاي كتاب كلمات كليدي فناوري به كار رفته در رايانه‌هاي اپل را در بر مي‌گيرد. واژه‌هايي را در اين بخش از كتاب مي‌يابيم كه قبل از اين ترجمه واحدي از آنها در زبان فارسي موجود نبود و از اين جهت مي‌تواند مورد استفاده همه كاربران رايانه قرار گيرد. در پيوست ديگر كتاب، براي كاربران آشنا به محيط ويندوز كه قصد انتقال به سيستم‌عامل مكينتاش را دارند، جداولي تنظيم شده است كه در آن فضاي كلي اين دو سيستم عامل، به شكل مقايسه‌اي بررسي شده و نرم‌افزارهاي كاربردي و دستورالعمل‌هاي معادل در دو سيستم‌عامل معرفي مي‌شود.

بیشتر بدانید:   عقب‌ماندگی گوگل از اپل در بازار سهام

اين كتاب در 204 صفحه به سفارش و نظارت شركت نقش (ارائه‌دهنده خدمات پس از فروش اپل در ايران) و نگارش مهندس محمدرضا اصغرزاده در ارديبهشت‌ماه سال جاري منتشر شده است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.