انتظار می ‎رفت کنسول نسبتا جدید نینتندو یعنی NES Classic Edition در نزدیکی تعطیلات کریسمس هک شود و بالاخره این اتفاق رخ داد. کنسول NES Classic ارزان قیمت که بازی‎ های نوستالژیک را در خود جای داده است.

کنسول NES Classic یک مشکل اصلی داشت؛ این که به همراه ۳۰ بازی از پیش نصب شده عرضه می ‎شد و کاربران نمی ‎تواستند خودشان بازی را به آن اضافه کنند. حال پس از هک شدن این کنسول امکان اضافه کردن بازی ‎های بیشتر به آن فراهم شده است.با هک کردن کنسول NES Classic بازی‌ های جدیدی به آن اضافه کنید

اگرچه اضافه کردن بازی ‎های جدید کار چندان سختی نیست اما بهتر است کمی در این زمینه دانش فنی داشته باشید. برای این کار به یک رایانه و کابل میکرو یو ‎اس ‎بی نیاز خواهید داشت. این روش در شبکه اجتماعی Reddit برای اولین بار توسط یکی از کاربران روسی مطرح گردیده است. البته احتمال آسیب رساندن به کنسول در طی انجام این مراحل برای کاربران مبتدی وجود دارد و به همین دلیل باید احتیاط کنید.

به نظر می ‎رسد حافظه داخلی این کنسول برای افزودن چندین عنوان جدید کافی باشد. البته ممکن است این روش بر روی برخی از دستگاه‎ ها جوابگو نباشد. نینتندو سابقه چندان درخشانی در ارتباط با ایجاد دسترسی‎ های جانبی برای محصولات خود نداشته است و به نظر نمی‎ رسد قصد ارائه ابزاری برای این کنسول را هم داشته باشد.

منبع: Engadget

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

بیشتر بدانید:   پتنت کنسول Nintendo Switch خبر از هدست واقعیت مجازی می دهد

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.