نیتندو (Nintendo) در هنگام معرفی کنسول جدید خود اطلاعاتی درباره پشتیبانی از واقعیت مجازی ارائه نکرد. اما پتنت‎ های کنسول Nintendo Switch خبر از هدست واقعیت مجازی طراحی شده برای آن می‎ دهند.

انتظار می ‎رود در آینده ‎ای نزدیک این هدست برای کنسول Nintendo Switch معرفی شود.

پتنت کنسول Nintendo Switch خبر از هدست واقعیت مجازی می دهد

این پتنت در یکی از فروم‎ های علاقه ‎مندان به بازی‎ های ویدیویی منتشر شده است. پتنت مذکور نشان می ‎دهد که بازیکنان می ‎توانند علاوه بر استفاده از تلویزیون در خانه، در هنگام حرکت هم با استفاده از نمایشگر قابل حمل از بازی با این کنسول لذت ببرند.

اما این پتنت‎ ها شامل تصاویری از وسیله ‎ای شبیه هدست واقعیت مجازی هم می‎ شوند. طبق این تصاویر نمایشگر سوئیچ می ‎تواند در این هدست قرار گیرد و به کمک لنزهای آن کاربران از واقعیت مجازی بهره خواهند برد.

پتنت کنسول Nintendo Switch خبر از هدست واقعیت مجازی می دهد

اگرچه Switch از سخت ‎افزار قدرتمندی همانند دیگر کنسول‎ های بازی هم‎ چون ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ بهره نمی ‎برد اما به لطف پردازنده Tegra ساخت Nvidia قادر به پشتیبانی از بروزترین محتواهای واقعیت مجازی خواهد بود.

هم ‎چنین مشخص نیست که برای تجربه واقعیت مجازی به سنسورهایی مجزا از دستگاه اصلی نیاز خواهد بود یا خیر. نینتندو به زودی کنفرانسی پیرامون این محصول ترتیب خواهد داد و انتظار می ‎رود در طی آن شاهد انتشار جزئیات بیشتر پیرامون این پتنت‎ ها باشیم.

منبع: Venturebeat

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید