امسال هم مثل چند سال گذشته قرار است وب سایت های ایرانی باز هم در چشنواره وب رقابت داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، کنفرانس خبری چهارمین دوره جشنواره وب امسال در اولین روز از آبان ماه سال 90 با حضور جمعی از اصحاب رسانه و بلاگرها برگزار شد.

iran web festival

در ابتدای برنامه آقای آقازاده به عنوان دبیر این دوره از جشنواره توضیحاتی پیرامون اهداف فرهنگی، ایرانی این جشنواره ارائه کردند. به گفته ایشان، هدف مهم این جشنواره توسعه فرهنگ فارسی در فضای وب می باشد. این جشنواره فرصت های شناخت استانداردها و کیفیت ها را در اختیار متخصصان قرار خواهد داد و همچنین فرصتی را برای دیده شده و رقابتی سالم برای صاحبان وب سایت ها، ایجاد خواهد کرد.

بر خلاف سال های گذشته، امسال شاهد برگزاری این جشنواره در فضایی غیر مجازی نیز خواهیم بود. علاوه بر شرکت در مسابقه و پیشبرد کارها در فضای وب، برنامه یک روزه ای نیز برای برگزاری برنامه های مختلف از جمله کنفرانس ها، کارگاه ها، نمایشگاه و اختتامیه را در انتهای جشنواره خواهیم داشت.

دو شاخه جدید Smart TV و موبایل نیز با توجه به افزایش اهمیت این ابزارها در فضای وب و با هدف آشنایی و توسعه آنها در مسائل مشترک بین آنها و وب، در نظر گرفته شده است.

یکی از نکات جالب برنامه امسال قرار گرفتن لوگوی جشنواره وب ایران در وب سایت های منتخب جهت امتیازدهی کاربران، با هدف داوری کاربران در نظر گرفته شده است.

iran web festival

تاکنون حدود 800 سایت عضو جشنواره وب برای شرکت در مسابقه شده اند که در 96 شاخه به رقابت خواهند پرداخت.

در ادامه برنامه آقای ملایری، مسول بخش اجرایی جشنواره گزارشی از برنامه ها دادند. اولین دوره این جشنواره در سال 87 با حضور 50 سایت و 10 منتخب برگزار شد. در سال 88 این تعداد با 800 سایت و 17 منتخب و در سال 89 با 2200 سایت با 56 منتخب برگزار شد.

از اهم برنامه های این دوره می توان به معرفی برترین ها به انتخاب کاربران، مراسم تقدیر، کنفرانس علمی، کارگاه های علمی و آموزشی، نمایشگاه جانبی، ویژه نامه با پخش سراسری و کتاب جشنواره اشاره کرد.

مسابقه در سه بخش اصلی وب سایت ها، موبایل ها و تلویزیون دیجیتال برگزار خواهد شد که دارندگان سایت ها می تواندد در بخش های مختلف هر گروه به رقابت بپردازند.

نحوه ثبت نام، نحوه ارزیابی سایت ها و تعاریف استانداردهای اولیه برای شرکت در مسابقه موردی بود که آقای شلیله قول قراردادن آنرا تا اواسط آبان به دارندگان وب سایت ها، برای شرکت در مسابقه دادند. آدرس وب سایت جشنواره

قبل از شروع سوالات خبرنگاران، جناب آقای لاریجانیان مدیر بازاریابی محصولات صوتی و تصویری گلدیران، از حامیان اصلی این دوره از جشنواره، به ارائه توضیحاتی مختصر و مفید در مورد Smart TV ها، هدف از ورود آنها به فضای وب، نحوه همکاری و آمادگی برای جذب نرم افزار نویسان جهت ارائه در Smart TV ها ، بیان کردند.

iran web festival

نحوه کار و ثبت نام برای افرادی که مایل به همکاری در این حوزه با شرکت LG می باشند در وب سایت جشنواره به تفصیل آمده است.

در انتهای برنامه خبرنگاران و وبلاگ نویسانی از روزنامه شرق، فناوران، پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، iClub  و .. سوالاتی داشتند که توسط مدیران اجرایی جشنواره پاسخ داده شد.

پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، همچون سال گذشته، ضمن آرزوی موفقیت برای وب سایت های ایرانی، به عنوان حامی این دوره از جشنواره، اخبار آنرا بطور کامل پوشش خواهد داد

بیشتر بدانید:   ششمین جشنواره وب ایران ۱۳۹۲- شروع ارزیابی وب سایتها و رای گیری مردمی

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.