يك شركت امنيتي توانسته است روش جديدي را براي گذر از آنتي ويروس هاي نصب شده بر روي رايانه هاي ويندوز ارائه دهد.

شركت امنيتي  Matousec جزئيات تكنيكي را كه از طريق آن مي توان از سد امنيتي آنتي ويروس ها گذشت، منتشر كرده است. با استفاده از تكنيك مذكور مي توان آنتي ويروس هاي معروفي همچون McAfee و Trend Micro را بر روي رايانه هايي كه ويندوز XP اجرا مي كنند، به زانو درآورد.

با اين وجود، حمله مذكور محدوديت قابل توجهي را دارد به اين معني كه فرد مهاجم بايد توانايي اجراي كد بر روي رايانه قرباني را داشته باشد. اين مسئله نشان دهنده آن است كه روش مذكور نمي تواند به صورت مستقل حملات موفقي را به انجام برساند بلكه مي تواند در يك حمله تركيبي كه در آن از چندين تكنيك استفاده مي شود، به كار گرفته شود. در اينگونه حملات فرد مهاجم از طريق يك حمله يا آسيب پذيري ديگر كنترل رايانه قرباني را در اختيار گرفته و سپس از سد آنتي ويروس نصب شده بر روي رايانه قرباني مي گذرد.

اين روش كه به نام حمله argument-switch مشهور است، مي تواند بر روي رايانه هاي ويندوز و بر عليه برنامه هاي امنيتي كه از تكنيكي به نام SSDT يا System Service Descriptor Table استفاده مي كنند، انجام شود. شركت امنيتي Matousec تكنيك مذكور را بر روي 35 آنتي ويروس از جمله BitDefender، F-Secure، Kaspersky، Sophos و همچنين McAfee و Trend Micro پيدا كرده است.

بیشتر بدانید:   مايكروسافت مركز تعميرات آنلاين تاسيس كرد

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.