سبک‌ترین کتابخوان الکترونیکی جهان که تنها 180 گرم وزن دارد، از سوی شرکت تایوانی “گرین بوک” در نمایشگاه کامپیوتکس رونمایی شد. 

سبک‌ترین کتابخوان الکترونیکی جهان که تنها 180 گرم وزن دارد، از سوی شرکت تایوانی “گرین بوک” در نمایشگاه کامپیوتکس رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، مدل به‌روز شده دستگاه “گرین بوک”، نخستین کتابخوان الکترونیکی است که در اواخر سال 2009 ساخته شده و برای نخستین بار در نمایشگاه کامپیوتکس تایپه به‌عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه تجاری فن‌آوری آسیا، به نمایش درآمد.

به گفته معاون شرکت نترونیکس که شرکت مادر “گرین بوک” است، این دستگاه سبک‌ترین کتابخوان جهان بوده و به گونه‌ای طراحی شده تا کتاب‌های الکترونیکی در آن بهتر از آی‌پد اپل خوانده شوند و با توجه به سبک وزن بودن، به راحتی در جیب جای می‌گیرد.

دستگاه جدید “گرین بوک” دارای یک نمایشگر شش اینچی بوده و قادر به ذخیره 30 هزار کتاب در حافظه 32 گیگابایتی است و در هر بار شارژ کامل آن می‌تواند تا هشت هزار صفحه خوانده شود.

این کتابخوان ویژه کتاب‌های چینی‌زبان طراحی شده اما می‌تواند برای زبان‌های دیگر نیز مورد استفاده قرار بگیرد. تایوان سال گذشته اعلام کرد 2.13 میلیارد دلار تایوان در طول پنج سال آینده برروی نشر دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کند تا این صنعت را که صد میلیارد دلار تایوان ارزش دارد، رونق دهد.

بیشتر بدانید:   شگفت انگیزترین لپ تاپ گیمینگ جهان رونمایی شد!

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.