شركت‌هاي PAP و شركت مخابرات ايران براي حل و فصل اختلافات بين خود با داوري سازمان تنظيم مقررات به توافق رسيدند و در نخستين قدم، قرار شد شركت‌هاي PAP اجازه يابند در سراسر كشور، بدون محدوديت سرويس ارايه دهند.

به گزارش فناوران، در جلسه تفاهم و رفع اختلافي كه پس از مدت‌ها انتظار و برنامه‌ريزي، سرانجام روز سه‌شنبه گذشته با حضور مديران 11 شركت PAP، معاونان وزير ارتباطات، رييس شوراي رقابت، اعضاي هيات‌مديره شركت مخابرات، رييس كميته مخابرات و اعضاي كميسيون صنايع و معادن مجلس براي حل اختلافات شركت‌هاي ارايه‌دهنده خدمات اينترنت پرسرعت  با شرکت مخابرات  برگزار شد، طرفين با دستيابي به توافقات اوليه‌اي به عنوان اولين گام‌هاي آشتي قرار گذاشتند اين مذاكرات سه‌شنبه هفته آينده براي حصول به نتايج عملي و كارساز ادامه پيدا كند.

معاون وزیر ارتباطات درباره نتايج این نشست گفت:  در این نشست قرار شد مشکلات بین شرکت‌های PAP و مخابرات  به صورت عادلانه حل و فصل شود و با نظارت سازمان تنظیم مقررات در این زمینه یک راه‌حل  اساسي و منطقي به دست آيد.

محمد خواجه پور با اشاره به اظهارنظر مدیرعامل شرکت مخابرات ایران مبنی بر مشارکت مخابرات با شرکت‌های یازده‌گانه ارايه‌دهنده اينترنت پرسرعت اظهار داشت: شرکت مخابرات نیز هم‌اکنون به عنوان بخش خصوصی محسوب می‌شود که در حوزه دسترسی مذاکراتی را انجام داده است.وی افزود: شرکت مخابرات از پیشنهاد شرکت‌هایPAP استقبال كرده و توافق شد با نظارت سازمان تنظیم مقررات، این شرکت‌ها بتوانند در سراسر کشور سرویس ارایه کنند.

خواجه‌پور ادامه داد: شرکت مخابرات ایران خواستار حل مشکل شرکت‌های PAPاست و از سرویس‌دهی این شرکت‌ها در سراسر ایران استقبال می‌کند.عبدالمجيد بيدختي‌نژاد، رییس کمیسیون شرکت‌های PAP سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نيز در رابطه با این جلسه به فناوران گفت: در مجموع جلسه مفيدي بود و حداقل نتيجه اين بود كه حاضران با جزييات نظرات بخش خصوصي آشنا شدند.

بیدختی‌نژاد افزود: دوستان دولتی در این جلسه حرف‌های اميدواركننده‌اي زدند که امیدواریم در عمل هم صحت آنها ثابت شود.

بیدختی‌نژاد از ادامه این بحث و تبادل نظر در سه‌شنبه هفته آینده و با همین ترکیب خبر داد و خبرهای بیشتر را به مذاکرات  بعد از جلسه هفته آینده موکول کرد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید