بررسی بازار گوشي‌های تلفن همراه در ایران حاکی از افزایش 45 درصدی تقاضا برای گوشي‌های هوشمند نسبت به سال گذشته است، اما در این میان وجود گوشي‌های تقلبی در بازار موبایل ایران بسیاری از خریداران را با مشکل همراه کرده که موجب شکایت آنها شده است.

به گزارش مهر، فعالان بازار تلفن همراه از افزایش 45 درصدی تقاضا برای گوشي‌های هوشمند نسبت به سال گذشته خبر مي‌دهند و معتقدند که استقبال کاربران ایرانی از گوشي‌های هوشمند با صفحه نمایش لمسی، سیستم عامل ویندوز و قابلیت ارائه سرویس‌هایی همچون اینترنت و فایل‌های آفیس روز به روز بیشتر مي‌شود.

نگاهی به بازار گوشی موبایل در ایران نشان مي‌دهد که مشتریان گوشي‌های هوشمند اغلب جوانان و اقشار تحصیل‌کرده جامعه هستند که با خرید این نوع گوشي‌ها، خواهان استفاده از فناوری‌های نوین هستند.

اما با وجودی که این گوشي‌های هوشمند نسبت به سایر گوشي‌ها به مراتب از قیمت بالاتری برخوردارند، برخی از خریداران ترجیح مي‌دهند نمونه مشابه چینی این مدل گوشي‌ها را که با قیمت پایین‌تری در بازار یافت مي‌شود، خریداری کنند. در همین حال مسوول رسیدگی به شکایات مردمي‌در اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن همراه بیشترین دلیل مراجعه مردم به این اتحادیه را مربوط به شکایت کاربران از گوشي‌های آیفون چینی عنوان کرد و به خبرگزاري مهر گفت: صفحه نمایش این گوشي‌های هوشمند بعد از استفاده کوتاه مدت کاربران از آن با مشکل مواجه مي‌شود که بسیاری از مردم در این باره شکایت دارند.

علی شربیانی با اشاره به اینکه بیشترین آمار شکایت مربوط به خریداران گوشي‌های هوشمند تقلبی آیفون چینی است، افزود: این نوع گوشي‌ها که تنها از لحاظ شکل ظاهری مشابه نمونه‌های اصلی است، از لحاظ امکانات و کیفیت در حد پایین تر از نسخه‌های اصلی قرار دارد و خریداران به دلیل قیمت پایین و شکل ظاهری مبادرت به خرید آن مي‌کنند که در نهایت با مشکلات متعددی روبه‌رو مي‌شوند. وی در عین حال از کاهش چشمگیر میزان شکایت کاربران تلفن‌همراه در مقایسه با سال گذشته خبر داد و به مهر گفت: با گذشت زمان و تبلیغات نمایندگان رسمي ‌میزان اطلاعات مردم در مقایسه با گارانتی‌های رسمي‌و متفرقه به طور چشمگیری در بازار تلفن همراه افزایش یافته که این امر موجب کاهش شکایت مردم شده است.

بیشتر بدانید:   تبلیغات اپراتورهای تلفن همراه در کشور رقابت است یا جنگ؟

مسوول رسیدگی به شکایات مردمي‌ در اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن همراه به تمامي ‌مشتریان گوشی‌های هوشمند توصیه کرد که گوشی‌های مورد نظر را تنها از برندهای معتبر اصلی و با گارانتی تهیه و خریداری کنند تا در مواقع معیوب شدن این گوشي‌ها از خدمات پس از فروش برخوردار شوند.

1 دیدگاه

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.