شركت نوكيا به منظور جذب هرچه بيشتر جوانان و نوجوانان گوشي جديدي را با نام X5-01 را روانه بازار كرده است كه به شكل مربع ساخته شده و شامل صفحه‌كليد كامل كشويي مي‌شود.

به گزارش فارس، نوكيا اين گوشي را با عنوان “ابزار موبايلي مخصوص شبكه‌هاي اجتماعي ” معرفي كرده و توضيح داده است كه آن را با قابليت پشتيباني از سيستم ارسال پيام‌هاي فوري اينترنتي(IM)، خدمات گسترده پست الكترونيكي و ابزارهاي ويژه براي ورود مستقيم به شبكه‌هاي اجتماعي در اختيار كاربران مي‌گذارد.

قرار است كه اين گوشي در مرحله نخست با قيمت 200 دلار در اواخر سال جاري ميلادي وارد كشور اندونزي شود كه البته هنوز زمان ورود آن به آمريكا و ديگر كشورهاي جهان مشخص نشده است.

اين گوشي كه به طور خاص براي جوانان طراحي شده است، شامل سومين ويرايش از نسخه S60 سيستم‌عامل سيمبين مي‌شود و در رنگ‌هاي مختلف از صورتي روشن گرفته تا سبز و آبي در بازار به فروش مي‌رسد.

گوشي مربع جوان‌پسند نوكيا شامل 200 مگابايت حافظه داخلي مي‌شود و براي آن قابليت پشتيباني از كارت حافظه microSD تا 32 گيگابايت در نظر گرفته شده است.

اين گوشي دوربين ديجيتالي 5 مگاپيكسلي دارد و از ديگر قابليت‌هاي آن مي‌توان به صفحه‌كليد كامل QWERTY كشويي براي افزايش سرعت تايپ پيامك‌ها و كليدهاي اختصاصي براي پخش موسيقي اشاره كرد.

اين گوشي فنلاندي شباهت زيادي به گوشي هوشمند Kin One دارد كه در ماه آوريل توسط شركت مايكروسافت معرفي شد.

گوشي Kin مايكروسافت نيز شامل قابليت‌هاي پيشرفته براي شبكه‌هاي اجتماعي و اينترنتي مي‌شد.


نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.