شرکت Cambridge Consultants هدست جدیدی با نام VIEWI طراحی کرده که به کمک آن، می‌توانید گوشی هوشمند خودتان را به یک دستگاه آزمایش سلامت بینایی تبدیل کنید.

گوشی‌های هوشمند سلامت چشم شما را تضمین می‌کنند

پیش از این گوشی‌های هوشمند راه خود را به حوزه‌های مختلف سلامت و بهداشت و درمان باز کرده بودند، اما این بار نوبت ورود این ابزارها به سلامت بینایی و چشم‌پزشکی است. بنابر گزارش سایت Engadget، با استفاده از این دستگاه، که احتمالا در حدود ۲۵ دلار قیمت گذاری خواهد شد، شما خواهید توانست بدون نیاز به مراجعه به چشم‌پزشکی یا بینایی سنجی، و صرفا با قرار دادن گوشی هوشمند خود درون این هدست، به سنجش بینایی و سلامت چشم‌های خود بپردازید.

نحوه‌ی عملکرد دستگاه به این ترتیب است که گوشی هوشمند، پس از استقرار در هدستی شبیه به تجهیزات واقعیت مجازی، دسته‌های مختلفی از نور را به چشم شما می‌تاباند. این تابش‌ها از الگوریتم‌های خاصی استفاده می‌کنند و توسط نرم‌افزاری که روی گوشی هوشمند شما نصب شده مدیریت می‌شوند. بخش دیگر این دستگاه، یک شاسی مجهز به بلوتوث است که شما با استفاده از آن، در زمان مشاهده‌ی یک الگوریتم خاص، به دستگاه اطلاع می‌دهید.

این فرآیند برای هر کدام از چشم‌ها به صورت جداگانه صورت می‌گیرد که هر کدام چیزی نزدیک به پنج دقیق به طول می‌انجامد. قرار است این دستگاه جواب‌های روشن و ساده‌فهمی در اختیار کاربران قرار دهد و استفاده از آن هم بسیار ساده خواهد بود. برای آن که کارها از این هم ساده‌تر شود، نرم‌افزار این دستگاه به شما امکان آن را می‌دهد تا اطلاعات ضبط‌شده از آزمایش‌های خود را با دکتر چشم‌پزشکتان به اشتراک بگذارید.

البته هدف نهایی از این دستگاه، جایگزین شدن آن به جای روش‌های سنتی معاینه و درمان نیست. لااقل در فاز نخست چنین هدفی مدنظر طراحان دستگاه نبوده است. در مقابل، این دستگاه قرار است برای ارزیابی مستمر روند پیشرفت درمان و بهبود سلامت چشم افراد، خصوصا در مورد بیماری‌هایی مانند گلوکوم یا آب سیاه چشم به کار گرفته شود. هم‌چنین مدیران Cambridge Constants امیدواراند محصول‌شان در نقاطی از جهان که دسترسی افراد به معاینات سنتی‌تر چشم‌پزشکی با دشواری صورت می‌گیرد، تاثیرگذار و راهگشا باشد.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

منبع: Engadget

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید