مدتها است سامسونگ بر روی موبایل ها و ابزارهایی که صفحه نمایش با قابلیت خم شدن داشته باشند کار می کند و در این راستا همیشه خبرهای جدیدی برای گفتن دارد. چند وقتی است که شایعاتی مبنی بر رونمایی از اولین محصول با این ویژگی و عرضه به صورت محدود شنیده می شود. این محصول Galaxy X نامیده می شود.

به گفته سایت The Investor سامسونگ تاکنون در حدود ۲ تا ۳ هزار پروتوتایپ از این محصول تولید کرده تا بتواند انتخاب درستی برای تولید نهایی خود داشته باشد. به همین منظور اولین محصول این شرکت با صفحه نمایش قابل تا شدن در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ بصورت محدود به بازار عرضه خواهد شد.

هرچند خبرها حاکی از آن است که این محصول صفحه نمایش خمیده و قابل انعطاف ندارد و صرفا از دو صفحه نمایش OLED در کنار هم با قابلیت تا شدن تا ۱۸۰ درجه، استفاده می کند، می توان این محصول را اولین قدم برای تولید سری جدیدی از محصولات دیجیتال نام برد.

گوشی با نمایشگر خمیده سامسونگ، Galaxy X نیمه دوم ۲۰۱۷ به بازار می آید
گوشی با نمایشگر خمیده سامسونگ، Galaxy X نیمه دوم ۲۰۱۷ به بازار می آید

سامسونگ برای استفاده از صفحه نمایش قابل انعطاف مدت ها است که پتنت های زیادی نیز به ثبت رسانده و در حال بررسی تجاری سازی کردن آنهاست. به همین دلیل باید در آینده ای نزدیک شاهد رونمایی از اولین محصول واقعی با صفحه نمایش منعطف در سامسونگ با سری تجاری Galaxy X باشیم.

قبل تر ها شایعات زیادی در مورد Galaxy X شنیده بودیم. حتی گفته می شد این محصول در CES 2017 در معرض نمایش قرار داده خواهد شد. ولی همه اینها اکنون در همان حد شایعه باقی ماند. به همین دلیل شنیدن خبرهایی از این جنس از سامسونگ مقداری با تامل همراه خواهد شد.

بیشتر بدانید:   گوشی های زیر 150 هزار تومان؛ پرفروش‌ترین مدل ها در بازار هفته گذشته

مدیر بخش صفحه نمایش های شرکت سامسونگ Tae-woong نیز چندی قبل اعلام کرده بود، به هیچ عنوان منتظر صفحه نمایش منعطف تا سال ۲۰۱۹ نباشید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید