به نظر باید منتظر معرفی اولین گوشی مجهز به پنج دوربین در دنیا باشیم. در حالی که اکنون دوربین‌های موبایل دوگانه خاص تلقی شده و به تازگی شایعاتی پیرامون استفاده از دوربین سه گانه در پرچمدار آتی هواوی شنیده می‌شود، اکنون خبر امکان معرفی یک گوشی نوکیای دارای دوربین پنج گانه منتشر شده است.

نزدیک به شش سال قبل، نوکیا گوشی موبایل خارق‌العاده ۸۰۸ PureView را معرفی کرد که به یک دوربین ۴۱ مگاپیکسلی مجهز شده بود. در حال حاضر، دنیای موبایل به جای وضوح تصویر، بیشتر بر روی کیفیت و قابلیت‌های عکاسی تمرکز کرده است، به همین دلیل رزولوشن دوربین پرچمداران سال‌ها است افزایش چشم‌گیری نداشته و برای افزایش قابلیت‌های عکاسی، تنها از ساختارهای دوگانه (متشکل از دو لنز) در آن‌ها استفاده شده است.

معرفی اولین گوشی مجهز به پنج دوربین در دنیا توسط نوکیا
معرفی اولین گوشی مجهز به پنج دوربین در دنیا توسط نوکیا

اکنون به نظر می‌رسد اچ ام دی گلوبال به عنوان شرکت سازنده گوشی های هوشمند با استفاده از نام نوکیا تصمیم دارد شکوه سابق این برند را به آن بازگرداند و مجددا یک گوشی موبایل دارای دوربینی استثنایی روانه بازار کند. دلیل منحصربه‌فرد بودن این گوشی، مجهز شدن به دوربین پنج گانه است.

در واقع این دوربینی است که از پنج لنز تشکیل شده و ما را به یاد دوربین نوکیا OZO می‌اندازد. اما این مرتبه اندازه ماژول آن در مقایسه با نوکیا OZO به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا کرده است تا بتوان آن را درون یک گوشی هوشمند به کار برد. در زمانی که هنوز گوشی های هوشمند دارای دوربین دوگانه خاص تلقی می‌شوند، دیدن یک گوشی دارای دوربین پنج گانه شگفت‌آور است!

بیشتر بدانید:   برترین‌های سال 2011 از دید Know Your Mobile
معرفی اولین گوشی مجهز به پنج دوربین در دنیا توسط نوکیا
معرفی اولین گوشی مجهز به پنج دوربین در دنیا توسط نوکیا

منتشرکننده این خبر ارتباط نزدیکی با بخش تحقیق و توسعه فاکسکان دارد. این موضوع پراهمیت است، چرا که اچ ام دی گلوبال برای تولید گوشی های هوشمند تحت برند نوکیا همکاری بسیار نزدیکی با فاکسکان دارد. به همین دلیل مشاهده یک تکنولوژی مربوط به گوشی های موبایل در یک شرکت، می‌تواند از بروز تغییر در محصولات شرکت دیگر خبر بدهد. بر اساس اخبار فردی که مدعی است از برنامه‌های آتی فاکسکان اطلاعات زیادی دارد، اچ ام دی گلوبال هم‌اکنون گوشی مجهز به پنج دوربین خود را تولید کرده و در حال حاضر مشغول تست آن است. اگر فاکسکان بتواند راهی برای تولید انبوه آن بیابد، نخستین گوشی مجهز به دوربین پنج گانه دنیا در سال جاری معرفی خواهد شد.

معرفی اولین گوشی مجهز به پنج دوربین در دنیا توسط نوکیا
معرفی اولین گوشی مجهز به پنج دوربین در دنیا توسط نوکی

بنابر گفته‌های فاش‌کننده این خبر، دوربین پنج لنزه اچ ام دی گلوبال دارای شکلی دایره‌ای بوده و در میانه‌های آن هفت حفره وجود دارد. پنج مورد از این حفره‌ها توسط لنز‌های دوربین و دو مورد دیگر توسط فلاش LED پر شده‌اند. این سبک طراحی ما را به یاد دوش حمام می‌اندازد!

در حال حاضر اطلاعات بیشتری درباره نوع لنزها و کاربرد دوربین پنج گانه این شرکت در دسترس نیست، اما می‌توان حدس زد این دوربین خارق‌العاده بوده و توانایی‌های آن بیش از هر دوربین موبایل دیگری خواهد بود. اکنون می‌دانیم با استفاده از دو لنز، می‌توان چه کاربردهای برای دوربین موبایل تعریف کرد، اما هیچ ایده‌ای درباره نحوه عملکرد پنج دوربین کنار هم نداریم. اگر این خبر صحت داشته باشد، به زودی اطلاعات بیشتری درباره اولین گوشی دارای پنج دوربین خواهیم شنید.

بیشتر بدانید:   اپل خواستار مجازات سامسونگ به جرم انتشار اسناد ممنوعه

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.