تاثیر ورود دوربین‌های دوگانه به گوشی‌های هوشمند غیر قابل انکار است. حالا دیگر با یک گوشی میان‌رده ارزان که دوربین دوگانه داشته باشد هم می‌توانید عکس‌هایی با جلوه دوربین‌های حرفه‌ای DSLR به ثبت برسانید. هوآوی با P20 پرو پا را از این هم فراتر گذاشت و گوشی‌ای با دوربین سه گانه معرفی کرد. دوربین P20 پرو توانست از سایت مرجه DXoMark بالاترین نمره مربوط به گوشی‌های هوشمند را کسب کند و البته این رتبه با اختلافی معنادار به دست آمد. حالا فقط تصور کنید یک گوشی با شانزده لنز توسعه پیدا کند!

شرکت Light سال گذشته یک پروتوتایپ از یک دوربین کامپکت ارائه کرده بود که به طرز حیرت آوری دارای ۱۶ سنسور بود. هر یک از این سنسورها برای حالت خاصی از عکاسی طراحی شده بودند و البته در برخی از موارد در کنار هم به کار گماشته می‌شدند تا بتوانند تصویری فوق‌العاده و بی‌نقص ارائه دهند.

گوشی هوشمندی با 5 تا 9 سنسور با همکاری شرکت لایت و فاکسکان
گوشی هوشمندی با ۵ تا ۹ سنسور با همکاری شرکت لایت و فاکسکان

گوشی هوشمندی با ۵ تا ۹ سنسور!

البته قرار نیست این فناوری به همین شکل بر روی یک گوشی هوشمند مورد استفاده قرار بگیرد. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که کمپانی بزرگ فاکسکان سرمایه‌گذاری بزرگی برای توسعه یک گوشی با ۹ دوربین انجام داده است و شرکت لایت قرار است طراحی و توسعه بخش دوربین این گوشی را بر عهده داشته باشد.

گوشی هوشمندی با 5 تا 9 سنسور با همکاری شرکت لایت و فاکسکان
گوشی هوشمندی با ۵ تا ۹ سنسور با همکاری شرکت لایت و فاکسکان

به گزارش واشنگتن پست، شرکت لایت در حال کار بر روی نمونه‌هایی با ۵ تا ۹ سنسور است که یک چیز در تمام آن‌ها مشترک است: سنسور اصلی ۶۴ مگاپیکسلی! تمرکز این دوربین بر روی عکاسی در محیط‌های کم‌نور و ایجاد افکت‌هایی مشابه دوربین‌های DSLR است. گویا وظیفه چند سنسور از سنسورهای به کار رفته روی این گوشی هم ایجاد قابلیت زوم چندین برابری است؛ چیزی که مشابه آن بر روی هیچ گوشی دیگری به کار نرفته باشد.

بیشتر بدانید:   Nokia 9؛ مشخصات و تصاویر لو رفته از این پرچمدار
گوشی هوشمندی با 5 تا 9 سنسور با همکاری شرکت لایت و فاکسکان
گوشی هوشمندی با ۵ تا ۹ سنسور با همکاری شرکت لایت و فاکسکان

هنوز مشخص نیست فاکسکان قرار است این دوربین را بر روی گوشی‌های کدام سازنده به کار بگیرد؛ اما چیزی که مشخص است، این است که گوشی‌ای که بتواند پردازش‌های سنگین چندین سنسور آن هم با این رزولوشن را بر عهده بگیرد، قطعا نیاز به قوی‌ترین پردازنده‌های موجود در بازار دارد و مطمئنا قرار نیست ارزان باشد. دوربین Light L16 که به ۱۶ سنسور مجهز بود، با قیمتی در حدود ۲۰۰۰ دلار در اختیار خریداران قرار گرفته بود و هیچ بعید نیست گوشی مجهز به ۹ سنسور لایت نیز قیمتی در همین حوالی داشته باشد.

حدس ما این است که این فناوری پیش از همه بر روی گوشی‌های هوآوی مورد استفاده قرار بگیرد. هوآوی نشان داده است برای پیشرفت هیچ هراسی ندارد و هیچ بعید نیست در سال آینده شاهد اولین گوشی این برند با دوربینی ۵ تا ۹ گانه باشیم!

1 دیدگاه

  1. این گوشی فوق العاده هست
    برای شخصی مثل من که به دوربین برای گوشی های علاقهمند هستم
    این می تونه فوق العاده باشه

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.