گوشی Samsung Galaxy S8 که تا چند روز دیگر معرفی خواهد شد به احتمال بسیار زیاد در بخش پرداخت موبایلی خود از تکنولوژی تشخیص چهره بهره خواهد برد.

سردمدار پر سروصدای سامسونگ که مدت هاست منتظر رونمایی آن هستیم در بخش Samsung Pay از ابزارهای پیشرفته ای برای تامین امنیت و البته راحتی کارکرد استفاده خواهد کرد. استفاده ترکیبی از iris، اثرانگشت و تشخیص چهره کاربر برای ورود و تایید پرداخت در Samsung Pay یکی دیگر از قابلیت هایی است که سامسونگ برای رقابت و پیشی گرفتن از رقبای دیرینه خود مانند Apple iPhone در گوشی جدید خود استفاده خواهد کرد.

گوشی Samsung S8 از تکنولوژی تشخیص چهره پرداخت موبایلی استفاده خواهد کرد
گوشی Samsung S8 از تکنولوژی تشخیص چهره پرداخت موبایلی استفاده خواهد کرد

استفاده از ابزار تشخیص چهره در گوشی های قبلی سامسونگ استفاده می شد ولی این اولین بار است که برای تکنولوژی های پرداخت از طریق موبایل که بسیار هم مورد بحث و تحقیق است و هنوز بصورت جدی کاربردی نشده، از این تکنولوژی برای تایید پرداخت روی موبایل استفاده می شود.

همانطور که می دانیم مدت هاست که سامسونگ به دلایل مختلف از جمله مشکلات موبایل Note 7 و ضرر ۶ میلیارد دلاری و همچنین دستگیری مدیر این شرکت، کانون توجه رسانه ها بوده و کاهش اعتبار و اعتماد جدی را در سال ۲۰۱۶ به خود دیده است. به همین دلیل سامسونگ امیدواری های بسیاری به این محصول داشته و شائبه های تاخیر در رونمایی این محصول نیز احتمالا به دلیل افزایش اطمینان از محصول نهایی و جلوگیری از تجربه های تلخ سال ۲۰۱۶ بوده است.

در صورتی که سامسونگ در مذاکرات خود با بانک ها جهت استفاده از این ابزار برای تایید کاربران موفق شود می توان گفت رقیب خود را در این حوزه شکست داده است زیرا در سال گذشته شکت اپل برای این موضوع هزینه های بسیاری انجام داده و در ماه گذشته نیز پتنتی در استفاده از داده های تصویرهای ویدئویی برای تشخیص کاربر به ثبت رسانده است. همه اینها نشان می دهد که سردمداران تکنولوژی های مبایل سخت در تکاپو برای ورود جدی به این حوزه هستند.

بیشتر بدانید:   Nokia 9؛ مشخصات و تصاویر لو رفته از این پرچمدار

 

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید