گوگل با اعلام اين كه از ابتداي ماه ژوئن به پشتيباني از اكسپلورر 6 در سرويس گوگل ريدر پايان مي‌دهد، فعاليت ضد اينترنت اين مرورگر 9 ساله را توسعه داد.

به گزارش ايسنا، گوگل ريدر يك سرويس RSS است كه به‌روزرساني‌هاي صفحه يا فيدها را از طريق استانداردهاي RSS يا اتم ارسال مي‌كند.

كاربران گوگل ريدر كه از شماري مرورگرهاي قديمي از جمله اينترنت اكسپلورر 6، فايرفاكس يك و دو، سافاري دو و سه و كروم يك، دو و سه استفاده مي‌كنند از اول ماه ژوئن براي ارتقاي مرورگرشان به يك نسخه جديدتر اخطار دريافت مي‌كنند.

به گفته يكي از مهندسان تيم ريدر گوگل، اين سرويس يكي از برنامه‌هاي اينترنتي پيشرفته است و پايان پشتيباني از مرورگرهاي قديمي به گوگل امكان مي‌دهد به‌جاي رفع مشكلات مربوط به اين مرورگرها، به بهبود ريدر بپردازد.

طبق اعلام گوگل، امكانات جديد در مرورگرهاي قديمي قابل دسترس نبوده و برخي از امكانات ممكن است در آن‌ها كار نكنند. گوگل ريدر براي مرورگرهاي قديمي‌تر موجود است و گوگل قادر نيست به تقاضاي امكانات از طريق اين مرورگرها پاسخ دهد يا نواقص اين مرورگرها را ترميم كند.

بر اساس اين گزارش، اينترنت اكسپلورر 6، قديمي‌ترين مرورگر اين فهرست است اما برخي از مرورگرها مانند كروم 3 نسبتا جديد هستند. جديدترين آمار NetApplications نشان مي‌دهد كه اين مرورگر هم‌چنان 17.6 درصد در ميان مرورگرهاي مورد استفاده در ماه آوريل سهم دارد.

مايكروسافت پشتيباني از اين مرورگر را در سرويس پك شماره سه ويندوز اكس پي تا ماه آوريل 2014 ادامه مي‌دهد اما از كاربران خواسته هرچه سريع‌تر مرورگرشان را به اينترنت اكسپلورر 8 ارتقاء دهند.

بیشتر بدانید:   فناوری و زیبایی در گوشی هوشمند نوکیا N9

گفتني است پشتيباني از اين مرورگر در Google Docs و سايت‌هاي گوگل از اول ماه دسامبر پايان گرفته و كاربراني كه با استفاده از اين مرورگر درصدد دسترسي به اين سرويس‌ها باشند، نمي‌توانند از قابليت‌هاي كليدي‌شان به درستي استفاده كنند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.