بنا به گفته‌ی گوگل، شما در حقیقت شخص مزخرفی هستید. چرا؟ چون عکس‌ هایتان را به اشتراک نمی‌ گذارید. در I/O 2017 گوگل بر روی سن، شرکت اعلام کرد که در حال آپلود اپلیکیشن گوگل فوتوز (Google Photos) خود با سه قابلیت متفاوت جدید است؛ پیشنهاد برای اشتراک‌ گذاری (Suggested Sharing)، مجموعه‌ های اشتراک‌ گذاری شده (Shared Libraries) و فوتو بوکز (Photo Books). تمام این‌ها برای این طراحی‌ شده‌ اند که عکس‌ هایتان را با آسودگی به اشتراک بگذارید.

بروزرسانی Google Photos با سه قابلیت جدید
بروزرسانی Google Photos با سه قابلیت جدید

اولی، یعنی پیشنهاد برای اشتراک‌گذاری، از هوش مصنوعی گوگل استفاده می‌ کند تا صورت‌های موجود در عکس را شناسایی کرده و شخصی را پیشنهاد کند تا عکس‌ها را با او به اشتراک بگذارید.

این قابلیت در شرایطی به کار می‌آید که شما عکسی با یکی از دوستانتان می‌گیرید و به‌جای اینکه آن را فراموش کرده و ولش کنید تا در مجموعه‌ی شما بپوسد، گوگل فوتو به شما سقلمه می‌زند تا آن را با افرادی که در عکس شناسایی کرده است به اشتراک بگذارید.

اما درحالی‌که هدف پیشنهاد برای اشتراک‌ گذاری این است که انتخاب کاربر در ذهن او باقی بماند، قابلیت دوم، یعنی مجموعه‌ های اشتراک‌ گذاری شده، از هوش مصنوعی گوگل برای این استفاده می‌کند که کدام عکس‌ها را با چه کسی به اشتراک بگذارد.

خلاصه یعنی وقتی‌که فوتوز شخصی را در عکس شناسایی می‌کند، این برنامه به‌صورت خودکار آن عکس را با دست چینی از اشخاصی که کاربر از قبل انتخاب کرده است به اشتراک می‌گذارد. برای درک این مطلب ، آنیل سابهاروال، نایب‌رئیس گوگل فوتو که در حال معرفی بود، تصویری از دخترش را بر روی صحنه نشان داد، عکسی از آن گرفت و گوگل فوتوز به‌صورت خودکار آن عکس را با همسرش به اشتراک گذاشت.

بیشتر بدانید:   Chromebook؛ نت بوک جدید سامسونگ مخصوص شب های کریسمس!

آخرین قابلیت، فوتو بوکز، فراتر از صفحه‌ی نمایش و به دنیای فیزیکی می‌رود. این دقیقاً شبیه به چیزی است که به نظر می‌رسد: با استفاده از یادگیری ماشینی، به‌صورت خودکار می‌توان دسته‌ای از عکس‌ها را انتخاب کرد و برای شما یک آلبوم عکس با جوهر و کاغذ واقعی سفارش داد.

تعجبی نیست که این قابلیت ابتدا فقط در ایالات‌متحده در دسترس است اما گوگل قول داده که آن را به کشورهای دیگر هم گسترش دهد. این به‌روزرسانی هفته‌ی دیگر موجود خواهد بود و قیمت هر آلبوم عکس از ۹٫۹۹ دلار شروع خواهد شد.

نهایتاً اینکه گوگل لنز (Google Lens) معرفی شد که این قابلیت هم به گوگل فوتوز اضافه خواهد شد. این قابلیت اساسی شناساگر اشیا است و به کاربر اطلاعات اضافی درباره‌ی اشیای موجود در عکس را نمایش می‌دهد.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.