در اکتبر سال گذشته، گوگل موبایل های Pixel خود را ارائه کرد و تولید دستگاه های Nexus دلبندش را متوقف کرد.

اگر به غیرت نکسوس دوستان ما برخورده، خبر خوبی برایتان دارم. استفان هال از سایت ۹to5Google گفته است که در آپدیت جدید گوشی های Nexud 5X و ۶P برنامه ی Pixel Assistant اجرا خواهد شد.

این اولین بار نیست که یکی از قابلیت های پیکسل به گوشی های نکسوس راه یافته. گوگل به تازگی قابلیت fingerprint swipe را، که مخصوص گوشی های پیکسل بود، به علت درخواست های متعدد به گوشی Nexus 5X اضافه کرده است. این ویژگی به شما امکان می دهد تا با حرکت انگشت خود روی سنسور، صفحه ی خود را بالا و پایین کنید.

گوگل به موبایل های Nexus زندگی دوباره ای می بخشد
گوگل به موبایل های Nexus زندگی دوباره ای می بخشد

اگر منبع ما درست گفته باشد، گوگل با این گار تغییر بزرگی در استراتژی کپانی خود ایجاد کرده است. هرچند که برنامه ی Assistant در فهم محتوا و عملکرد عالی عمل می کند، محدود کردن آن به سخت افزار های گوگل بیشتر از منفعت یک ضرر محسوب می شود، چرا که تنها عده ی کمی از کاربران اندروید که قابلیت خرید آخرین مدل دستگاه را دارند، می توانند از این برنامه استفاده کنند و باقی کاربران اندروید که از این قابلیت محروم خواهند ماند.

قابلیت نصب برنامه روی دیگر دستگاه ها (مخصوصا دستگاه های قدیمی تر) می تواند کاربران بسیار بیشتری را به خود جلب کند.

گوشی های نکسوس گوگل تنها دستگاهی نیستند که می توان برنامه ی Assistant را روی آن ها نصب کرد. تلویزیون های اندروید هم از طریق Nexus Player می توانند آن را اجرا کنند. شایعات افزوده اند که این برنامه راه خود را به پرچمدار اندروید، که ساعت های هوشمند Android Wear2.0 هستند هم خواهد رساند. این ساعت ها در ۹ فوریه ی امسال اعلام خواهند شد. این برنامه همچنین روی گوشی های LG G6 نیز قابل استفاده خواهند بود.

بیشتر بدانید:   ثبت نام سیم‌‌کارت نسل سوم آغاز شد؛ انتخاب شماره به عهده متقاضی

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید