وب مستر گوگل به تازگی آماری از سایت های هک شده دنیا را ارائه کرد که نشان می دهد نرخ هک شدن سایت ها در سال ۲۰۱۶ به میزان ۳۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

آمارها نشان می دهد باید شاهد افزایش میزان هک شدن سایت ها در کل دنیا باشیم و به احتمال بسیار زیاد این رویه برای سال ۲۰۱۷ رشد قابل توجهی نیز خواهد داشت.

گوگل: افزایش 32 درصدی هک شدن سایت ها، سال آینده بیشتر هم خواهد شد!
گوگل: افزایش ۳۲ درصدی هک شدن سایت ها، سال آینده بیشتر هم خواهد شد!

Google Webmaster در ادامه اطلاعات منتشر شده دو مورد جالب را نیز خاطر نشان کرده است:

  1. ۸۴ درصد سایت هایی که تحت کنترل Google Webmaster هستند به محض دریافت اخطار در مورد امنیت سایت خود به راحتی و با استفاده از اطلاعاتی که گوگل در اختیار آنها قرار داده توانسته اند از بروز اتفاقات ناگور جلوگیری کنند.
  2. ۶۱ درصد وب مسترهایی که سایت های آنها هک شده بود به دلیل اینکه سایت خود را در بخش جستجوی گوگل تایید و به ثبت نرسانده بودند، بدون دریافت هیچگونه اخطاری شاهد هک شدن سایت های خود بودند.

این دو نکته به روشنی اهمیت استفاده از سرویس های کنترل و گزارش مانند گوگل را، با توجه به آمار بسیار بالای سایت های هک شده سال گذشته، نشان می دهد.

در ادامه اطلاعات منتشر شده، گوگل مهمترین هک های اتفاق افتاده را نیز ارائه کرده است:

  1. Gibberish Hack: این نوع هک با دسترسی بر سایت، صفحاتی را می سازد که به دلیل داشتن کلمات کلیدی مناسب، از طریق جستجو به راحتی یافت می شوند. کاربرانی که آنها را کلیک کنند، به محض ورود به سایت، به سایت هایی مانند سایت های مستهجن منتقل می شوند.
  2. Japanese Keywords Hack: این نوع هک منند مدل قبل صفحاتی را می سازد که نوشته های ژاپنی دارد. این صفخات نیز در نتایج جستجوها قابل مشاهده است و کابران با ورود به این صفحات به سایت های فروش محصولات تقلبی و غیر واقعی می روند که ممکن است برای صاحب سایت دردسرهای جدی ایجاد کند. برخی مواقع این هکرها خود را در وب مسترها به عنوان صاحب اصلی سایت جا می زنند!
  3. Cloaked Keywords Hack: این نوع هک در سایت مبدا صفحاتی می شازد که از المان های اصلی خود سایت استفاده می کند. به همین دلیل معمولا تشخیص هک شدن سایت سخت می شود و کاربر متوجه صفحه مشکل دار نمی شود. این هک ها با ارائه محتواهای مورد نظر خود در این سایت ها در حقیقت داده های مورد نظر خود را در سطح وب منتشر می کنند که از طریق جستجو نیز قابل مشاهده خواهند بود.
بیشتر بدانید:   ورود گوگل به بزرگترین پروژه انرژی !

سعی خواهیم کرد به زودی روش هایی برای مقابله به هر کدام از این نوع هک ها برای شما ارائه کنیم.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.