شرکت گوگل در حال مذاکره با ITA Software Inc.، توليد کننده نرم‌افزارهاي مسافرتي است که توسط سايت‌هايي از قبيل Orbitz Worldwide Inc. و شرکت مايکروسافت مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

ITA Software قيمت فروش خود را 1 ميليارد دلار تعيين کرده است. گوگل مي‌تواند از ابزارهاي نرم‌افزاري ITA Software استفاده‌هاي متعددي به عمل آورد. با استفاده از اين نرم‌افزارها کاربران مي‌توانند اطلاعات پرواز به دست آورند. شرکت‌هاي مختلفي، منجمله مايکروسافت، در نظر دارند سهم خود از بازار آنلاين مسافرت را افزايش دهند. اين بازار در سال گذشته معادل 88.4 ميليارد دلار درآمد ايجاد کرد.

به گزارش همکاران سیستم محقق شرکت فورستر، هنري هارتولدت گفت: “ماموريت گوگل ساماندهي اطلاعات جهاني است و کار ITA Software نيز مشابه گوگل است تنها با اين فرق که در صنعت توريسم صورت مي‌پذيرد”.

مذاکرات گوگل و ITA Software هنوز نهايي نشده است. طي ماه‌هاي اخير گوگل اقدام به خريد ديگر شرکت‌ها نمود تا قادر به ورود به بازارهاي جديد و تسريع آهنگ رشد خود شود. شرکت ITA Software قادر به جذب 111.4 ميليون دلار سرمايه از National Venture Capital Association شده است. نرم‌افزار ITA Software اجازه جستجوي سيستم‌هاي رزرواسيون خطوط هوايي از طريق سايت‌هاي بينگ، kayak.com و orbitz.com را مي‌دهد. اين شرکت همچنين از سايت خطوط هوايي Alaska Airlines و Continental Airlines پشتيباني نرم‌افزاري به عمل مي‌آورد.

بیشتر بدانید:   شبکه‌ی فیبرنوری گوگل، سرعت اینترنت در آسیا را بالا می‌برد

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.