‫در دنیای دانش مردم به طور مدام در حال سنجش ارزش رفتن به دانشگاه هستند. با وضعیت بد بازار کار و وام های سنگین دانشجویی، برای یک شهروند متوسط، رفتن به دانشگاه روز به روز سخت تر خواهد شد. اما اگر می خواهید یکی از موفق ترین کسب و کار های جهان یه به اصطلاح کسب و کار میلیاردی (Unicorn) را راه اندازی کنید چند دانشگاه هستند که ارزش سرمایه گذاری را دارند.

طبق تحقیقات انجام شده ۱۵ دانشگاه در جهان وجود دارند که هر روز راه اندازان کسب و کار میلیاردی را (مانند راه اندازان برنامه ی uber و snap ) در خود پرورش می دهند.

به لیست زیر توجه کنید:

۱۵ دانشگاه برتری که کسب و کار میلیاردی تحویل جامعه داده اند
۱۵ دانشگاه برتری که کسب و کار میلیاردی تحویل جامعه داده اند

بعد از مشاهده ی لیست ممکن است چند موضوع فکر شما را به خود مشغول کرده باشد. اول اینکه دانشگاه استنفورد ( با داشتن ۵۱ استارت آپ) در صدر جدول قرار دارد.  بعد از استنفورد، هاروارد با اختلاف کمی و با ۳۷ استارت آپ قرار دارد.  بعد از آن آمار کاهش شدیدی پیدا می کند. دانشگاه های University of california، Indian Institude of Technology و MIT هرکدام بیشتر از بیست استارت آپ را در خود پرورش نداده اند.

نکته ی قابل توجه دیگر این است که ۹ تا از ۱۵ دانشگاه درون لیست در آمریکا قرار دارند. بجز دانشگاه Oxford University و Tel Aviv University، Indian Institude of Technology ، University of waterloo و  WHU ، باقی دانشگاه ها در آمریکا واقع شده اند.

باید در نظر داشت که فقط مدرک گرفتن از این دانشگاه ها برای راه اندازی این جور کسب و کار ها کافی نیست. ساخت کسب و کاری به موفقیت این کسب و کار ها نیاز به کار سخت بسیار، هوش و  شانس دارد. هرچند ( با توجه به اعداد و آمار ها) ‫ تحصیل در دانشگاه استنفورد به شانس شما لطمه ای نمی زند.

بیشتر بدانید:   ۵ نفری که می‌توانند موفقیت کسب‌ و کار را تضمین کنند

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.