گوگل در کنفرانس اخیر خود توانست به وعده‎ هایش عمل کند و نسخه‎ای از سیستم عامل اندروید Auto را به صورت مستقیم بر روی گوشی ‎های هوشمند اجرا کند.

اجرای نسخه کامل اندروید 7.0 بر روی خودروی Chrysler 300

به لطف این قابلیت دیگر نیازی به خرید خودروهای جدید برای دریافت سیستم عامل اندروید مخصوص خودرو نخواهد بود. حال این شرکت در نمایشگاه CES 2017 یک قدم فراتر رفته است و قصد دارد سیستم عامل اندروید را به صورت کامل بر روی خودرو اجرا کند.

در همین راستا گوگل با شرکت FCA همکاری کرده و نسخه ‎ای از خودروی Chrysler 300 (خودرو کرایسلر ۳۰۰) را معرفی کرده است که از سیستم عامل اندروید ۷٫۰ نوقا بهره می ‎برد. این سیستم عامل از طریق سرویس Uconnect کرایسلر با نمایشگر ۸٫۴ اینچی با کاربر تعامل خواهد داشت.

در نسخه‎ های قبلی اندروید Auto شرکت ‎های خودروسازی نمی ‎توانستند شخصی ‎سازی چندانی بر روی نرم ‎افزار خودرو انجام بدهند و همین مسئله موجب نگرانی آن‎ ها شده بود. زیرا ایجاد تغییرات در نرم‎ افزار خودرو فقط در دست شرکت توسعه ‎دهنده یعنی گوگل و هم ‎چنین اپل قرار می‎ گرفت. اما با اجرای نسخه کامل اندروید بر روی خودرو، تولیدکنندگان بار دیگر می ‎توانند اطمینان یابند که قادر به شخصی‏ سازی نرم ‎افزار برای مشتریان خود خواهند بود.

منبع: Cnet

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید