ایده ها معمولا ارزان هستند اما اجرای آن ها نه. مسیر یک ایده پرداز ساخت اپلیکیشن موبایل با همین ایده های ساده آغاز می شود.

در جستجوی اپلیکیشن ها ممکن است به اپلیکیشن هایی که در حال حاضر از آن ها استفاده می کنید بیندازید و قصد داشته باشید که آن ها را کمی تغییر دهید تا بهتر از قبل شوند. اما همیشه هم این موضوع جواب نمی دهد. یکی از مهم ترین دلایلش هم می تواند این باشد که بین آن چیزی که آن ها فکر می کنند و آن چیز که شما در ذهن دارید فاصله بسیار زیادی ممکن است وجود داشته باشد.

ساخت اپلیکیشن موبایل

در این مقاله به چند روشی می پردازیم که توسط موسسه Appreneurship Academy برای ساخت اپلیکیشن موبایل آموزش داده می شود. این روش ها امتحان شده اند و از تجربه چند اپلیکیشنی بیرون آمده اند که این روزها در بازار بسیار پر سر و صدا هستند.

۱- به دنبال مسائل بگردید!

این واقعیت درست است. خیلی از اپلیکیشن های معروف و معتبر نتیجه حل مسائل و مشکلات هستند. در اغلب اوقات هم مشکلاتی که خود سازندگان با آن مواجه بوده اند و سعی می کردند تا آن را حل کنند منجر به ساخت اپلیکیشن موبایل شده است. و یا نه اینکه مسائلی را در اطرافیانشان دیده اند و سعی داشته اند تا آن را حل کنند.

پس کاری که باید کنید این است. بگردید و ببینید که چه کارهایی است که در زندگی روزانه برایتان مسئله ایجاد می کند. ببینید که آدم ها چگونه مشکلاتشان را حل می کنند و آیا شما راه حل بهتری برای حل این مسائل دارید یا نه.

بیشتر بدانید:   توصیه هایی برای افزایش بهره وری در کارآفرینی

کارتان را به صورت روزانه پیش ببرید. دفترچه یادداشتی تهیه کنید و هر مشکلی را که می بینید بنویسید. به تدریج خواهید دید که مهارت شما در پیدا کردن مشکلات و تلاش برای حل آن ها ارتقا پیدا خواهد کرد. این می تواند سرنخی برایتان باشد تا یک اپلیکیشن جدید را به بازار معرفی کنید.

بعد از ۳۰ روز همه یادداشت هایتان را نگاه کنید و سه تا از مهم ترین آن ها را انتخاب کنید. برای ۳۰ روز دیگر هم همین کار را انجام دهید. ایده ای را که برایتان هیجان انگیزتر است انتخاب کنید. ایده ای که حتی اجازه خواب هم به شما ندهد. این ایده همانی است که باید برایش گام های بعدی را بردارید.

۲- از مهارت هایتان استفاده کنید!

چه مهارت هایی دارید که می تواند ارتقا پیدا کند. مثالی در این باره وجود دارد. Rachel Charlupski برای ساخت اپلیکیشن موبایل از همین جا شروع کرد. او برای کار نگهداری از بچه ها و در آوردن پول بیشتر به هتل ها می رفت و حالا با ساخت اپلیکیشن و راه اندازی سایت thebabysittingcompany بیش از ۱۵۰۰ پرستار را در این مجموعه گرد هم آورده.

برای اینکه مهارت هایتان را بیشتر بشناسید ۵ مورد از برترین علایقتان و کارهایی را که می توانید به خوبی انجامشان دهید یادداشت کنید. برای هر پنج تای آن ها پنج مورد از ایده های کسب و کار را سعی کنید بنویسید. اگر مثلا یکی از مهارت هایتان نوشتن است، پنج ایده کسب و کار برای آن بنویسید. اینکه چطور می توانید از نوشتن درآمد کسب کنید.

بیشتر بدانید:   آغاز بکار اولین برنامه ایرانی مکان محور با نام ترینان

دوباره نگاهی بیندازید و مهارتی را که برایتان از همه هیجان انگیزتر است و رقبای کمتری را هم در بازار دارد انتخاب کنید. این بازار می تواند حتی شهر شما یا منطقه ای که در آن زندگی می کنید باشد. خیلی هم برای روز اول بزرگ و بیش از اندازه فکر نکنید.

۳- اپلیکیشن هایی را که زیاد دانلود می شوند اما اپدیت نمی شوند پیدا کنید!

تا این جا دیدیم که چگونه نگاه به درون و دور و اطرافتان می تواند شما را به ایده ای مناسب برساند. حالا نوبت آن است که کمی وسیع تر نگاه کنیم و یاد بگیریم که چگونه با نگاه به بازار و بیرون می توانیم به یک ایده خوب برسیم.

به دنبال اپلیکیشن هایی در بازار بگردید که مدت زمانی است آپدیت نمی شوند. برای این جستجو سه چهار صفحه اول را رد کنید. چون تمام آن ها اپلیکیشن هایی هستند که تعداد دانلود بالایی دارند. اما در عوض از صفحه پنجم به بعد اپلیکیشن هایی را خواهید دید که آپدیت نمی شوند اما همچنان ممکن است طرفدار داشته باشند. حالا این موقعیت را دارید که آن ها را احیا کنید. کمی بر روی اپلیکیشن دقیق تر شوید. با کاربران احتمالی آن صحبت کنید و سعی کنید ایراد کار را پیدا کنید.
هر کدام از راه ها را برای انتخاب ایده مناسب انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید که همیشه هم اولین ایده شما را به جایی نمی رساند و اکثر اپلیکیشن های موفق حاصل چندین سال تلاش و پیگیری مداوم هستند.

بیشتر بدانید:   وقتی هدف هایتان در کسب و کار را می نویسید چه اتفاقی می افتد؟

منبع: entrepreneur

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

1 دیدگاه

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.