شركت اوراكل مجموعه به‌روزرساني مهمي را براي ترميم آسيب‌پذيري‌هاي پلت‌فرم جاواي خود منتشر كرد.

به گزارش ايسنا، طبق اعلام اين شركت، اين وصله‌ها به حفره‌هاي امنيتي هر دو نسخه Java SE و Java اداري مربوط خواهند بود و در مجموع 27 آسيب‌پذيري مختلف در جاوا را ترميم مي‌كنند.

اين به‌روزرساني براي نسخه‌هاي ويندوز، سولاريس و لينوكس پلت‌فرم‌هاي Java SE و Java اداري خواهند بود و از آنجا كه اپل ترجيح داده جاوا را براي برنامه‌هاي اختصاصي خود طراحي و نگه‌داري كند، اوراكل براي سيستم‌هاي مكينتاش به‌روزرساني منتشر نكرده است.

اوراكل به كاربران هر دوي اين پلت‌فرم‌هاي جاوا توصيه كرده به نصب به‌روزرساني اقدام كنند؛ همچنين به كساني كه از پلت‌فرم‌هاي JRE، JDK و SDK استفاده مي‌كنند نيز توصيه كرده اين وصله را نصب كنند.

كاربران ويندوز بايد پيامي را از برنامه به‌روزرساني جاوا در مورد موجود بودن به‌روزرساني دريافت كنند اما مي‌توانند به صورت دستي نيز براي دريافت به‌روزرساني مذكور اقدام كنند اما كاربران مك ظاهرا مجبورند مدت طولاني‌تري براي دريافت اين به‌روزرساني‌ها از اپل در انتظار بمانند.

اوراكل مشخص نكرده كه اين حفره‌ها مي‌توانند به هكرها اجازه اجراي كدهاي مخرب را در سيستم‌هاي هدف گرفته شده بدهند يا خير اما تصريح كرده كه تمامي 27 آسيب‌پذيري مي‌توانند از راه دور مورد هدف قرار گرفته و بدون اجازه كاربر مورد بهره برداري قرار بگيرند.

بیشتر بدانید:   اگر روزی بدون Adobe Reader،Adobe Flash، و جاوا بخواهیم زندگی کنیم!

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.