اگر به یاد داشته باشید، سروصداهای زیادی در مورد نامگذاری اندروید ۷ مطرح شده بود که در نهایت با همکاری کاربران و علاقه مندان به نرم افزارهای گوگل، در نهایت نام Nougat برگزیده شد که به کام کاربران ایرانی هم بسیار خوش آمد!

مانند هر سال، از اواخر سال گذشته میلادی شایعات و گمانه زنی ها در مورد نسخه جدید اندروید با نام اندروید ۸ شروع شد. این گمانه زنی ها از نام آن گرفته تا امکانات و تغییرات آن نسبت به نسخه قبلی مورد بحث بود.

چند روز پیش یکی از کارمندان گوگل به نام Hiroshi Lockheimer در توئیتی که در بحث های Android  و Chrome OS ،داشت نامی مطرح کرد که به احتمال بسیار قوی نام جدید اندروید خواهد بود. او در توئیت خود از نام Android Oreo استفاده کرد.

دلیل اهمیت موضوعاتی شبیه به این، این است که کاربرهای اندروید روز به روز بیشتر می شوند. هم اکنون بیش از یک میلیارد نفر از موبایل هایی استفاده می کنند که از سیستم عامل های اندروید بهره می برد و از آنجایی که بسیاری از این افراد گجت باز ها و تکنولوژی دوستان نیز هستند، این نوع موضوعات بسیار مورد علاقه آنهاست و دنبال می کنند.

نام Android 8 توسط یکی از کارمندان گوگل لو رفت: Android Oreo
نام Android 8 توسط یکی از کارمندان گوگل لو رفت: Android Oreo

البته هنوز زمان زیادی از رونمایی Android Nougat نگذشته و هنوز شرکت های بزرگ تولید کننده موبایل مانند سامسونگ و HTC و سونی و غیره که از این سیستم عامل استفاده می کنند، در گیر و دار بهینه کردن ابزارهای خود برای بروزرسانی به Android Nougat هستند. بر اساس گزارش های بازار فعلا عمده استفاده کنندگان از سیستم عامل اندروید نوقا، کاربران محصولات اصلی گوگل مانند پیکسل و نکسوس هستند، زیرا اولین محصولاتی که بلافاصله به این سیستم عامل ارتقا پیدا می کنند، محصولات اصلی شرکت گوگل هستند.

بیشتر بدانید:   Galaxy Note 8 دارای فناوری جدیدی برای اسکن انگشت کاربران خواهد بود

شایعاتی در مورد Android 8 وجود دارد که قابل تامل است. مهمترین آن امکان استفاده از این سیستم عامل به عنوان سیستم عامل دسکتاپ است که درحقیقت استفاده ترکیبی از Android OS و Chrome OS است. این موضوع چندی پیش در پروژه ای به نام Andromeda مطرح شده و هنوز مشخص نیست، این محصول نسخه قابل عرضه این پروژه است یا خیر.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.