اعتیاد به اینترنت چیست و چه عوارضی دارد؟

وابستگی و اعتیاد به اینترنت عبارت است از استفاده بیمارگونه و وسواسی به اینترنت که با معیارهایی همچون تحمل و علائم گوشه‌گیری، افسردگی، تنهایی و اضطراب همراه است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایسنا، دکتر علی کامکار عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن بیان این مطلب، افزود: اعتیاد به اینترنت شبیه اختلال کنترل تکانه‌ای (قماربازی بیمارگونه است) و استفاده بی‌رویه از اینترنت ممکن است با علائم و پیامدهای روانی و اجتماعی توام باشد.

وی درباره سبب شناسی عوامل موثر اعتیاد اینترنتی گفت: عوامل فردی شامل شخصیت، هیجان خواهی، هیجان جویی و عوامل اجتماعی شامل فقدان حضور دائم والدین در منزل، ‌ضعف ارتباط اعضای خانواده با یکدیگر است.

بنا بر اعلام وبدا کامکار گفت: در رابطه با پیشگیری از اعتیاد اینترنتی پس از سبب شناسی این مشکل، اقداماتی در این راستا در سه زمینه پیشگیری اولیه، ‌ثانویه و ثالثیه انجام می‌گیرد.

وی درمان روانپزشکی این نوع بیماری را شامل تمرین متضاد، حمایت بیرونی، تهیه فهرست شخصی، گروه حمایتی و خانواده درمانی توصیه کرد.

12 comments

نظر شما
  1. زهرا نورالديني

    سلام موضوع پايان نامه بنده رابطه اعتياد به اينترنت وعملكرد خانواده هست از شما خواهشمندم كمكم كنيد
    ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>