تعداد اپراتور های ایرانسل در خارج از کشور افزایش یافت

با اضافه شدن سه کشور اسپانیا، بحرین و ازبکستان، تعداد کشورهای طرف قرارداد رومینگ بین‌الملل سیم کارت‌های اعتباری ایرانسل به ۳۱ کشور و ۴۴ اپراتور رسید.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ابستنا، با اضافه شدن ۱۰ کشور، امکان استفاده از سرویس رومینگ بین‌الملل برای مشترکان سیم‌کارت‌های دایمی ایرانسل در ۱۸۸ اپراتور و ۱۰۸ کشور جهان فراهم شده است.

از سوی دیگر و برای اولین بار در ایران، امکان استفاده از اینترنت روی تلفن همراه (GPRS) در ۴۹ اپراتور و ۳۶ کشور جهان برای مشترکین سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری ایرانسل ممکن می‌باشد.

براساس این گزارش، در حال حاضر امکان استفاده از سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل در کشورهای عراق (۲اپراتور)، عربستان سعودی (۳اپراتور)، ترکیه (۲اپراتور)، امارات متحده عربی (۲اپراتور)، سوریه، قبرس، افغانستان (۲اپراتور)، بلژیک، آذربایجان (۳اپراتور)، یمن، سودان، قطر، مالزی، اوگاندا، تاجیکستان، فرانسه، قزاقستان (۲اپراتور)، کویت، عمان (۲اپراتور)، تایلند (۲اپراتور)، انگلستان (۲اپراتور)، نیجریه، ترکمنستان، آفریقای جنوبی، ارمنستان (۲اپراتور)، لیختن اشتاین، دانمارک، سوئیس، اسپانیا، بحرین و ازبکستان فراهم شده و مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل در هنگام سفر به این کشورها و تنها با شماره‌گیری کد دستوری #۱*۱۱۱* از خط خود، می‌توانند از خدمات رومینگ اعتباری ایرانسل استفاده کنند.

مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل برای استفاده از سرویس رومینگ بین‌الملل باید ثبت نام سیم‌کارت خود را تکمیل و مدارک خود را به ایرانسل ارسال کرده باشند و همچنین از داشتن اعتبار کافی در سیم‌کارت خود و یا به همراه داشتن کارت شارژ کافی اطمینان حاصل کنند.

این دسته از مشترکان می‌توانند علاوه بر خرید کارت شارژ، از سرویس‌های پیشرفته شارژ ایرانسل از جمله شارژ اینترنتی، شارژ الکترونیکی (e-charge) و شارژ خط به خط (p2p) در زمانی که در خارج از ایران هستند، استفاده کنند، ضمن آنکه مشترکان برای استفاده از دو روش آخر، یعنی شارژ الکترونیکی و خط به خط می‌توانند از نزدیکان خود در داخل ایران نیز کمک بگیرند.

اطلاعات بیشتر درخصوص سرویس رومینگ بین‌الملل ایرانسل، در وب سایت رسمی این شرکت به نشانی www.Irancell.ir قرار گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>