سرویس 1818 و اطلاع از ریز مکالمات تلفن ثابت

مشترکان تلفن ثابت با استفاده از سرویس 1818، می توانند از وضعیت صورتحساب و ریزمکالمات خط تلفن ثابت خود آگاهی پیدا کنند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل ازموبنا، مشترک برای دریافت اطلاع از ریز مکالمه تلفن ثابت  ابتدا پس از تماس با 1818، طبق پیام سیستم، بایستی شماره تلفن خود را وارد کرده و کلید # را فشار دهند. در ادامه اعلام می‌شود که برای پرداخت صورتحساب، عدد (1) و برای دریافت ریزمکالمات، و سایر خدمات، عدد (2) شماره گیری شود.

برای اطلاع و دریافت ریزمکالمات؛ چنانچه مشترک برای اطلاع از وضعیت ریزمکالمات و صورتحساب تلفن خود، با سیستم تماس بگیرد و اطلاعات همان تلفن را بخواهد، نیازی به وارد کردن رمز عبور نیست، در غیر این صورت مشترک باید نسبت به دریافت یک عدد پنج رقمی بعنوان رمز عبور از مرکز مخابراتی اقدام کند.

این دریافت اطلاعات از طریق نمابر نیز امکان‌پذیر است.

درصورتی که تلفن دولتی و یا شماره‌ای باشد که در سیستم صورتحساب موجود نباشد، شماره وارد شده “غیر معتبر” اعلام می‌شود.

همچنین چنانچه مشترک بدهی نداشته باشد، هیچگونه پیامی جهت پرداخت، پخش نمی‌شود ولی برای دریافت ریزمکالمات، پیام رسانی ادامه می‌یابد.

گفتنی است مشترک برای دریافت ریزمکالمات از طریق فاکس و یا از طریق تلفن دیگری (غیرازخط خود) باید به مرکز مراجعه و کد 5 رقمی (فقط عدد) دریافت کنند.

13 comments

نظر شما
 1. RAMIN

  من میخوام از طریق اینترنت پیرینت تلفن خونه رو بگیرم سایتی یا چیزی هست که بتونم پیرینت بگیرم چون یک مشکل بزرگی پیش اومده برام حتما باید از اینترنت بگیرم زود اگه میشه کمکم کنید

  • مهیار سوری

   سلام
   اگر اشتباه نکنم تنها صاحب خط تلفن امکان دریافت ریز مکالمات را دارند آن هم با مراجعه حضوری به مخابرات منطقه و یا داشتن مراجعه قبلی و فعال نمودن امکان دسترسی اینترنتی
   موفق باشید

 2. امیر خطیری

  با سلام، واقعا خسته نباشید. ملت رو الاف کردید، شماره تلفن ۰۲۱۷۶۲۴۶۳۹۰ به کد رهگیری ۱۶۲۸۳۰۳۶۶۲ دو روزه با ۱۸۱۸ پرداخت کردم بدهی ۰ ریال ولی هنوز واستادیم تا وصل بشه، حداقل یه شماره پشتیبانی برای این مسائل و مشکلات بزارید،..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *