مرسولات پستی را از طریق پیامک پیگیری کنید

از‌این پس ارسال‌کنندگان مرسولات پستی می‌توانند برای اطلاع یافتن از سرنوشت مرسوله خود از طریق پیام کوتاه با وارد کردن کد ۲۰ رقمی ‌رهگیری و ارسال آن به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ مرسوله خود را رهگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از موبنا، مجتبی نصیری، معاون فنی شرکت پست با بیان‌اینکه شرکت پست در سال جاری بهبود کیفیت خدمات و جلب اعتماد افراد را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: ضرورت استفاده از فناوری‌های جدید ارتباطی در انجام خدمات پستی از یک سو و ترافیک موجود بین پست و سازمان‌های اجرایی از سوی دیگر، شرکت پست‌،‌این شرکت را بر آن داشت تا تسهیلات ویژه‌ای را برای مشتریان و دستگاه‌های اجرایی فراهم آورد.

وی گفت: متقاضیان می‌توانند ازوضعیت قبول‌، تجزیه و توزیع و گزارش‌های مدیریتی و رهگیری مرسوله‌های خود از طریق سایت شرکت پست، سیستم پیام کوتاه و تلفن گویا اطلاع یابند.

وی با بیان ‌اینکه سیستم رهگیری مرسولات به منظور نظارت و پیگیری لحظه به لحظه مسیر مرسولات پیشتاز در سراسر کشور طراحی و ‌ایجاد شده، افزود: افراد می‌توانند ارائه گزارش‌های متنوع از وضعیت ترافیک در کل کشور و در هر استان به مدیران شرکت پست از‌ این طریق را داشته باشند.

به گفته نصیری در‌این روش متقاضی با تایپ حرف لاتین R و تایپ شماره بارکد خود که ۱۰ رقمی ‌یا ۲۰ رقمی ‌است و ارسال آن به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ می‌تواند از آخرین وضعیت مرسوله خود آگاهی یابد.

پیش از ‌این ارسال‌کنندگان مرسولات پیشتاز فقط قادر به رهگیری مرسوله با کد رهگیری از طریق پورتال شرکت پست بودند، اما از‌این پس ارسال‌کنندگان ‌این نوع مرسولات می‌توانند بعد از ارسال مرسوله امضای شخص گیرنده مرسوله را مشاهده کنند. البته زمانی که توزیع‌کنندگان به دستگاه‌های PDA تجهیز شوند، امکان مشاهده آنلاین امضای گیرنده هم میسر خواهد شد.

افزایش درآمد از موبایل بانکینگ

یک کارشناس فناوری اطلاعات با بیان ‌اینکه در حال حاضر کمتر از ۲۰ میلیون نفر در منطقه خاورمیانه از خدمات بانکی بر بستر موبایل استفاده می‌کنند، پیش‌بینی کرد که ‌این رقم تا چهار سال آینده ۱۰ برابر شود.

محمد فرجو در گفت‌وگو با مهر با بیان ‌اینکه در برابر پنج میلیارد کاربر موبایل در دنیا تنها ۷/۱میلیارد حساب بانکی موجود است، افزود: با توجه به ظرفیت ارائه سرویس و خدمات بانک‌ها بر بستر تلفن همراه، انتظار می‌رود با ۱۰ برابر شدن میزان کاربران موبایل به همان نسبت نیز درآمد اپراتورها از ارائه سرویس‌های بانکداری روی موبایل افزایش یابد.

وی با بیان ‌اینکه در حال حاضر کمتر از ۲۰ میلیون نفر در منطقه خاورمیانه از موبایل بانکینگ استفاده می‌کنند، گفت:‌ این رقم ظرف چهار سال آینده ۱۰ برابر می‌شود و میزان درآمد اپراتورهای تلفن همراه نیز به همین نسبت افزایش خواهد یافت.

این کارشناس فناوری اطلاعات با اشاره به وجود ۱/۷ میلیارد حساب بانکی در دنیا خاطرنشان کرد: ‌این رقم نشان می‌دهد فرصت خوبی برای استفاده از بستر موبایل در ارائه سرویس‌های بانکی وجود دارد. فرجو از رشد قابل توجه سرویس پرداخت از طریق موبایل – موبایل پیمنت – در دنیا خبر داد و گفت: در زمان حاضر در دنیا ۹۰ سرویس بانکی از طریق تلفن‌های همراه ارائه می‌شود که به زودی ۹۷ سرویس دیگر نیز به ‌این سرویس‌ها اضافه خواهد شد.

وی با تاکید بر‌ اینکه ۸۰ درصد‌این سرویس‌های بانکی در کشورهای در حال توسعه استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: ‌این آمار نشان می‌دهد که ارائه سرویس‌های موبایل بانکینگ و موبایل پیمنت به زیرساخت‌های پیچیده‌ای نیاز ندارد، اما بهره و درآمد بالایی هم برای اپراتورهای موبایل و هم برای بانک‌ها به همراه خواهد داشت.

فرجو گفت: ضریب نفوذ موبایل و حساب‌های بانکی در کشور ما نشان می‌دهد،‌ ایران نیز بازار خوبی برای ارائه سرویس‌های بانکی بر بستر موبایل دارد.

خرید شارژ ‌ایرانسل از طریق سایت بانک‌ملی

خرید شارژ سیم‌کارت‌های اعتباری ‌ایرانسل از طریق سایت‌اینترنتی بانک ملی‌ایران امکان‌پذیر شده است.

مشتریان بانک ملی‌ ایران که از سیم‌کارت‌های اعتباری ‌ایرانسل استفاده می‌کنند، می‌توانند کارت شارژ‌ این خطوط را با مبالغ ۱۰۰،۵۰‌، ۲۰‌، ۱۰ و ۲۰۰ هزار ریالی از طریق ورود به سایت بانک ملی و خدمات الکترونیکی و خدمات مبتنی بر کارت، خرید شارژ کارت‌ایرانسل خریداری کنند.

پیش از ‌این امکان خرید کارت‌های اعتباری همراه اول،‌ ایرانسل و تالیا از طریق دستگاه‌های خودپرداز، همراه بانک و پایانه‌های فروش بانک ملی‌ایران برای دارندگان کارت‌های عضو شبکه شتاب فراهم شده بود.

25 comments

نظر شما
 1. مبین

  خوب و کارساز بود ولی متاسفانه سازمان پست نه از طریق سایت و نه از طریق پیامک به پیگیری مرسوله پستیمان توجه می کنند

 2. اhayme9lipeslina

  به نظر من سیستم واقعا پاسوخگو بوده واگه کسی نمیتونه بسته شو پیگیری کنه واسه اینکه بسته توی پست محلی جا مونده و تی مناطق کوچیک این اتفاق گاهی می افته!!!!!!!!!!!!!!!

 3. علیرضا

  من ۵۰ بار وارد سایت شدم اما ۱بار هم جواب نگرفتم چون همیشه قطعه وکار نمیکنه خواهشمندم رسیدگی کنید.

 4. soheil

  صلا رسیدگی نمیشه من پنج شنه خرید اینترنی داشتم مثلا پیشتاز زدم امروز دوشنبس هنوز نیومده خواهشا برسی کنید

 5. آرتین

  ۵روزه خرید پیشتاز داشتم از یاسوج به قزوین و هنوز خبری نیست.سایت رهگیری در اکثر ایام هفته کار نمیکنه

 6. رهگذر

  چرا وقتی یه کاری رو انجام نمی دن میگن این امکانات رو داریم؟ نه سایت جواب میده نه پیامک
  پست فقط پول میگیره هرچی بیشتر پول بدی بسته شما دیرتر به مقصد میرسه اونم اگر برسه

  • vahid

   دقیقا همینطوره
   نمیدونم چرا
   من با پست پیشتاز فرستادم یه روز رسید مقصد
   با پست ویژه فرستادم الان یه هفته هست نرسیده معلوم هم نیست کجاست.
   اینترنت جواب نمیده
   تلفنی میگن رسیده
   مقصد میگه نرسیده
   پیامک هم جواب نیومده
   آخه واقعا چرا پول بیشتر میدیم زودتر برسه دیرتر میرسه

 7. ا-ر

  متاسفانه جدول سایت که مرسوله درچه مرحله ایست واضح نیست .مثلا نشان میدهد نامه پیشتاز شده مدت ۱۵ روز است دریک منطقه پستی متوقف است . لطفا رسیدگی شود

 8. آریا دوستی

  با سلام خیلی خوب بود من چندوقت پیش متوجه رهگیری اینترنتی و پیامکی شدم چند مورد لازم بود پیگیری کنم عالی بود و جواب گرفتم خیلی از پست متشکریم که چنین امکاناتی در اختیار مردم قرار می دهند هرکس نمی تواند جواب بگیرد احتمالا سرعت اینترنت پایین دارد بعد سر اداره پست غر می زند. باز هم ممنون

 9. جلال

  پست علاوه به رسیدگی نکردن یه پا دزد هستن … بسته ها رو به دلخواه مثلاً اگر دیسک یا دی وی دی باشن نگه میدارن و هراست اجازه نمیده پست بشه … داخل بسته ها رو میگردن که شاید بمب باشه … هر کاری که نباید بشه رو انجام میدن و هیچ ارزشی برای حریم خصوصی دیگران قائل نیستن ! کسی هم جرات داره با اینا در بیافته

 10. محسن

  سلام اگه با الاغ نامه ام را می فرستادم زودتر می رسید و این همه پول پست و تلفن زدن برای پیگیری نامه ام نمی شدم
  خدا رحمت کند پستچی های قدیم را

 11. pari

  آخه خداییش درسته ۲۰ روز شد تاییدیه تحصیلیم نرسیده دست دانشگاه همش تو یه نقطه پستیگیر کرده
  آقااااااااااااااااا رسیدگی کنید دیگه هیچکسی اعصاب نداره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>