نحوه تعویض آهنگ آوای انتظار همراه اول

مدیر کل امور مشترکان همراه اول اعلام کرد: مشترکانی که سرویس آوای انتظار برایشان فعال است، برای تعویض آهنگ، باید از با طولانی شدن مدت فعال سازی آزمایشی سرویس آوای انتظار، همراه اول بار دیگر این سرویس را برای تعداد دیگری از مشترکان خود فعال کرد؛ چنانکه به نظر می‌رسد اگر این اپراتور، پیش از راه‌اندازی تجاری، یک نوبت دیگر اقدام به فعال‌سازی این سرویس کند، آوای انتظار از تماس با تمامی ۳۰ میلیون مشترک این اپراتور شنیده شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ICTpress، پیش از این نیز همراه اول در ابتدای راه‌اندازی آزمایشی سرویس آوای انتظار، این سرویس را به صورت خاص و محدود برای مشترکانی که در نمایشگاه تله‌کام ثبت‌نام کرده بودند و برخی دیگر از مشترکان فعال کرده بود.

همچنین با فعال‌سازی سرویس آوای انتظار، پیامکی با این مضمون که ” مشترک گرامی سرویس آوای انتظار به صورت رایگان برای شما فعال شد، در صورت عدم تمایل، برای غیرفعال‌‌سازی عدد ۵ ( لاتین) را به شماره ۸۹۸۹ ارسال کنید ” برای مشترک ارسال می‌شود.

علی حمیدی در ادامه بیان کرد: “در صورتی که آهنگ باب میل مشترک نباشد، با توجه فعال‌سازی رایگان سرویس” امکان تعویض آهنگ سرویس آوای انتظار فراهم است و تغییر آهنگ فعلا برای مشترکان هزینه‌دار نیست؛ اما تغییر آهنگ به زودی هزینه دار می شود.

مدیر کل امور مشترکان همراه اول در خصوص نحوه تغییر آهنگ، گفت: مشترکانی که سرویس آوای انتظار برایشان فعال است، برای تعویض آهنگ، باید از سایت http://rbt.mci.ir کد آهنگ انتخابی خود را برداشته و به شماره ۸۹۸۹ ارسال کنند.

وی همچنین در خصوص طولانی شدن مدت راه‌اندازی آزمایشی سرویس آوای انتظار، گفت: باید بسترهای فنی مهیا می‌شد، تا راه‌اندازی تجاری انجام شود که شرمنده مشترکان نشویم. سایت http://rbt.mci.ir کد آهنگ انتخابی خود را برداشته و به شماره ۸۹۸۹ ارسال کنند.

71 comments

نظر شما
 1. mohamad

  سلام چه طور می توان قطعه ای که دوست داریم و خارج از سیستم مخابرات است بروی اهنگ پیشواز قرار دهیم متشکرم

 2. سپیده

  بابا دمه ایرانسل گرم دیگه کم مونده صبحام نون بیاره دمه خونمون
  همراه اول فقط خرید داره خوشت بیاد بدت بیاد همینی که هست … اینارو خودمون بلدیم بگین چطوری آهنگو جایگزین کنیم…

 3. ایرانسل

  تبلیغات بی خودی نکنید بجای تبلیغات ۲تا امکانات برای سیم کارت بزارید .
  امکانات خیلی کمی دارید.سه روز که دارم دنبال اهنگ پیشواز میگردم که هنوز پیدا نکردم ولی ایرانسل اهنگ مورد علاقه ی من را داشت.
  ایرانسل در برابر تبلیغات امکانات خوبی هم میگذارد.
  لطفا بیشتر به سیم کارت همراه اول رسیدگی کنید.

 4. zizi_jo0jo0

  خو همینم خودمون بلدیم>>>>> مرض نداریم ک اینهمه میایم اینجا …ما جایگزینی رایگان رو میخوایم….میفهمی چی میگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. حمید

  موزش کامل نحوه خرید، فعال سازی و تغییر کد پیشواز همراه اول برای مشترکین همراه اول…

  دریافت برترین آواها: مشترکین می توانند جهت دریافت کدهای چند آهنگ پر متقاضی سرویس آوای انتظار یک پیام کوتاه بدون متن به شماره ۸۹۸۹ ارسال نمایند.
  خرید آوای انتظار: مشترکین به منظور خرید آهنگ می توانند ” کد آهنگ ” مورد نظر را بصورت لاتین به شماره ۸۹۸۹ ارسال نمایند…

  برای مثال: ارسال کد آهنگ “۲۰۰۶۹ ” به شماره ۸۹۸۹٫
  ویا با استفاده از گوشی تلفن همراه خود با سامانه اطلاع رسانی ۰۹۹۹۰ (بصورت رایگان) تماس گرفته و با انتخاب منوی خدمات غیرحضوری، سرویسهای جدید، سرویس آوای انتظار و فشردن کلید ۱، کد آهنگ مورد نظر خود را وارد نموده و سپس کلید مربع را انتخاب و خرید خود را تکمیل نمایند.

  تغییر آوای انتظار: تغییر پیشواز همراه اول تا ۳ روز اول رایگان می باشد. مشترکین درصورت تمایل به تغییرآهنگ می توانند” کد آهنگ جدید” را بصورت لاتین به شماره ۸۹۸۹ ارسال نمایند.
  به طور مثال :ارسال کد آهنگ” ۳۰۰۵۸″ را به شماره ۸۹۸۹
  و یا گوشی تلفن همراه خود با سامانه اطلاع رسانی ۰۹۹۹۰ تماس گرفته و پس از ورود به منوی خدمات غیرحضوری، سرویسهای جدید، سرویس آوای انتظار، برای تغییر آهنگ کلید ۳ را انتخاب و سپس کد آهنگ را وارد و سپس کلید مربع را انتخاب نمایند.

 6. رومینا

  ای بابا چرا اینجوریه همراه اول؟؟؟؟؟
  ایرررررررررررررررررانسل کجاااااااااااااااایییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا اهنگه عوض نمیشه خب
  محرمه میخوام مداحی بزارم

 7. نیلا

  سلام من مدتهاست که می خواهم آهنگ پیشوازمو کلا قطع کنم اما نمی شه هر چی عدد ۵ رو به ۸۹۸۹ می فرستم که قطع شم نمی شه لطفا بگید چی کار کنم

 8. artmis

  فعالسازی
  شماره گیری و ارسال

  *۱۱۱*۲۲۱*کد آهنگ#

  تغییر آهنگ
  شماره گیری و ارسال

  *۱۱۱*۲۲۲*کد آهنگ جدید #
  هزینه فعالسازی این سرویس برابر با ۳۰۰۰ ریال بوده و برای مدت ۳۰ روز اعتبار دارد و تعویض آهنگ رایگان می باشد.

 9. مهرداد

  » آموزش تغییر آهنگ آوای انتظار همراه اول :
  نحوه فعال کردن آوای انتظار همراه اول
  مدیر کل رایانه و محاسبات همراه اول نحوه فعال سازی سرویس جدید آوای انتظار ( RBT ) که امکان شنیدن آوای مورد نظر مشترک را در زمان تماس با وی ممکن می کند تشریح کرد.
  علیرضا طلوع با بیان اینکه سرویس آوای انتظار برای جلب رضایت و ارج نهادن به خواسته مشترکان سیم کارتهای دائمی و اعتباری همراه اول ارائه شده است ؛ افزود : ایجاد جذابیت و تنوع برای مشترکین از جمله مزایای این سرویس است . وی در مورد راه اندازی و نحوه استفاده از این سرویس گفت مشترکان می توانند برای فعال سازی و تغییر آهنگ ، قطع سرویس از سه روش ارسال پیام کوتاه به شماره ۸۹۸۹ ، سایت همراه اول و تماس با تلفن گویای ۰۹۹۹۰ استفاده کنند .
  طلوع در مورد روش ارسال پیام کوتاه در فعال سازی آوای انتظار گفت : این روش ساده ترین روش استفاده از این سرویس بوده و فعال سازی ، تغییر آهنگ ، قطع سرویس با ارسال پیام کوتاه به شماره ۸۹۸۹ امکان پذیر می باشد. برای این منظور مشترک باید کد آهنگ مورد نظر را به شماره ۸۹۸۹ ارسال کند. همچنین برای تغییر آهنگ باید کد آهنگ جدید را به این شماره ارسال کرده و در صورت درخواست برای قطع سرویس عدد ۵ را به ۸۹۸۹ پیامک کند.
  مدیر کل رایانه و محاسبات شرکت ارتباطات سیار گفت : در صورت تماس با مشترکینی که سرویس آوای انتظار آنها فعال باشد به جای صدای بوق آهنگ پخش می شود. وی ادامه داد سرویس آوای انتظار نیازی به تنظیمات گوشی نداشته و مشترکان می توانند با هر نوع گوشی از این سرویس استفاده کنند.
  طلوع با بیان اینکه فعال سازی این سرویس با خرید آهنگ بوده و با انتخاب این آهنگ در زمانهای مختلف آهنگ های مرتبط با مناسبت های روز روی تلفن مشترک فعال می شود اضافه کرد در حال حاضر امکان فعال سازی سرویس مذکور برای مشترکان استانهای اصفهان ، ایلام، آذربایجان غربی ، بوشهر ، تهران ، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، فارس ، قزوین ، قم ، البرز ، کرمان ، لرستان ، کهکیلویه و بویراحمد ، گلستان ، گیلان ، مرکزی ، هرمزگان ، همدان و یزد امکان پذیر است.
  وی در مورد روش فعال سازی این سرویس از طریق سایت همراه اول و دریافت رمز عبور گفت مشترکان باید ابتدا یک پیام کوتاه بدون متن به شماره ۸۹۸۹ ارسال کنند تا پیام کوتاهی حاوی نام کاربری و رمز عبور برای وی ارسال شود . پس از آن مشترک برای فعال سازی این سرویس از طریق ورود به سایت مشکلی نخواهد داشت. طلوع در مورد فعال سازی از طریق تلفن گویا نیز گفت : مشترکان می تواند با تلفن خود از طریق تماس با ۰۹۹۹۰ و با انتخاب کلید منوی ۳ به منوی خدمات غیر حضوری مراجعه و امکان استفاده از سرویس آوای انتظار را فعال کنند.
  مشترکان جهت اطلاعات بیشتر به سایت همراه اول به نشانی http://www.rbt.mci.ir مراجعه کنند.

 10. بهار

  من میخوام اهنگمو عوض کنم ولی هرچی کد مورد نظرم را به ۸۹۸۹ میفرستم اهنگو عوض نمیکنه چیکار کنم خسته شددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددم ؟

 11. باران

  سلام یک اوای انتظار انتخاب کردم شد اما هر کاری میکنم اهنگ عوض نمیشه کد عوض میشه پیغامش میاد اما اهنگ همون اهنگه چند بار خط خاموش کردم نشد شماره ۵ دادم دوباره خرید اهنگ انجام دادم با یک کد جدید باز هم تعویض میشه پیام تعویض با موفقعیت انجام شد هم میاد اما اهنگ باز همون اهنگ اولی هست باید چکار کنم؟؟
  مسخره اشو در اورده همراه اول

 12. باران

  اهنگ عوض نمیشه کد عوشض میشه کد حذف میشه اما هر بار همون اهنگ لعنتی اولی هست خو بگید چه مرگشه خوب این کلاهبرداری نیست که من صد بار اهنگ حذف کنم دوباره یک اهنگ جدید بخرم بعد دوباره همون اهنگ اولی باشه؟

 13. سعیدتنها

  منم از این وضع خسته شدم آخه تا کی باید سرکار باشم . انگاری همراه اول با خط من لج کرده و آوای انتظار منو عوض نمیکنه.
  من که تنهام با این وضع تنهاتر هم میشم.

 14. علی اصغر

  سلام من که همراه اول ندارم اما برا یکی اومدم بزارم مینوشت نا معتبر با کد ستاره۱۱۱ ستاره ۲۲۲ مربع یه پنجره باز میشه کد بنویسی بعضی کدا را میزنی نامعتبره من که زبان گوشیو عوض کردم ج اد شماام امتحان کنید

 15. ***

  سلام ببخشید من چطوری یعنی چ کدی یو باید وارد کنم که اهنگ پیشوازم رایگاانن باشه؟ فکر کنم همون کد جایگزینی کدش چنده؟ ممنون میشم اگه بگید

 16. حمید

  بابا چیه این همراه اول با این شرایط مفتش گرونه……چند روزه درگیر تعویض اهنگم هرکاریش میکنم درست بشو نیست…..خداخیرت بده ایرانسل

 17. ی بنده خدا

  سلام
  بابا بخدا آبروم رفت پیشواز گوشیم یه آهنگ شاده تو این ماه محرم همه فک می کنن مرتد شدم
  همه روشها رو رفتم ولی آهنگ عوض نمیشه یه کاری بکنین

 18. hamidreza

  دلتون خوشه با این همراه اول گفتنتون
  همراه اخرم‌ نیست
  کد پیشوازمو لازم دارم نمیدونم چطور و با چ کدی بگیرمش

 19. جنت

  سلام.
  خدمات دهی همراه اول مخصوصاً تو بخش آهنگ پیشواز خیلی بد،فقط بلدن پیام تبلیغاتی بفرستن،دائم رو اعصابن با این پیاماشون.

 20. ebrahim

  اقایون و خانما اوناییکه میخوان اوای انتظارشونو عوض کنن *۱۱۱*۲۲۲*اهنگی که میخواین جایگزین کنید # بزنین درسته من امتحان کردم یا علی روزتون خوش

 21. پریسا

  من که دیگه خسته شدم هر چی کد آوای انتظار رو میفرستم مینویسه به علت بروز مشکلات فنی لطفا مجددا تلاش فرمایید آخه تلاش مجدد چه قدر ؟؟؟ یک روز ؟؟؟ یک هفته ؟؟؟ یک ماه ؟؟؟؟ خسته شدم دیگههههههههههههههههه

 22. حاج خانوم

  واقعا این همراه اول فایده ای نداره
  ی اهنگ پیشوازو دوساله دارم سعی میکنم عوضش کنم نمیشه ک نمیشه
  باباعجب استقامتی نشون میده..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>