گزارش مقایسه آنتی ویروسها در فروردین ماه ۸۹

مرکز ماهر با با استفاده از شبکه هانی پات خود اقدام به جمع آوری بدافزارهای آسیب رسان به صورت مستمر نموده و یا استفاده از آنتی ویروسهای مختلف این بدافزارها را شناسایی می نماید.این فعالیت در سایت ماهر در بازه زمانی ماهانه به روز میگردد.

گاهی در مقایسه نمودار یک ماه با ماه دیگر تفاوت فاحشی مشاهده و رتبه بندی آنتی ویروسها تغییر می نماید. به عنوان مثال با مقایسه نتیجه خروجی آزمایشگاه ماهر در اسفند  ماه ۸۸ با نتیجه این خروجی در فروردین ماه ۸۹ ملاحظه می گردد که آنتی ویروسها دارای   خروجی های متفاوتی می باشند. مهمترین دلیل این اختلاف سرعت به روز شدن آنتی ویروسها در شناسایی  بدافزارهای ناشناس و جدید می باشد.

به عنوان نمونه در مقایسه دو آنتی ویروس Kaspersky و Nod32 ،تغییر از ۸۸ درصد به ۹۸ درصدی (بهبود ۱۰ درصدی)  در Nod32 و تغییر ۹۶ درصدی به ۹۹ درصدی (بهبود ۳ درصدی )در Kaspersky مشاهده می گردد. در خصوص آنتی ویروس ایمن نیز بهبود ۷ درصدی در مقایسه این دو گزارش قابل مشاهده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>