انتخاب شماره دلخواه ایرانسل با طرح «شماره طلایی»

ایرانسل اعلام کرد به عـنوان تنها ارائه ‌دهنـده خدمت «شماره طلایی» در کشـور، دور جـدید ایــن طرح را از بامداد یکشنبه ۶ تیر تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه پنجشنبه ۳۱ تیرماه سال جاری و از طریق وب‌سایت رسمی خود به نشانی www.irancell.ir ارائه می‌دهد.
به گزارش برسام، با اجرای دور جدید واگذاری شماره طلایی، ایرانسل این امکان منحصر به فرد را در اختیار متفاصیان قرار می‌دهد تا شماره تلفن‌همراه دلخواه خود را از میان شماره‌های موجود از ۰۹۳۹۱۰۰۰۰۰۰ تا ۰۹۳۹۹۹۹۹۹۹۹ انتخاب کنند.

متقاضیان می‌توانند شماره دلخواه خود را از بین شماره‌های طلایی نظیر شماره‌های مرتب، شماره فعلی تلفن‌همراه، تلفن ثابت منزل و یا محل کار خود، تاریخ تولد یا ازدواج، یک ردیف شماره‌های سریالی و پشت سرهم برای اعضای خانواده، دوستان یا همکاران، ترکیب حروف ابجد که مفهوم خاصی را ایجاد می‌کند، شماره حساب بانکی، شماره ملی، شماره شناسنامه، شماره خودرو و یا هر شماره دلخواه دیگر از ردیف اعلام شده را به دلخواه، به عنوان شماره سیم کارت اعتباری ایرانسل خود انتخاب کنند.

بهای سیم‎کارت اعتباری با شماره انتخابی ایرانسل، با احتساب ۳هزار تومان اعتبار اولیه موجود در آن و حق الزحمه شرکت پست بابت تحویل در محل مشترک و دریافت مدارک، مجموعا ۱۵ هزار تومان تعیین شده که در هنگام ثبت‌نام اینترنتی از طریق پرداخت اینترنتی به‌وسیله کارت یکی از بانک‌های عضو شبکه شتاب و یا پرداخت از طریق کارت شارژ ایرانسل دریافت می‌شود.

براساس این گزارش، متقاضیان برای ثبت‌نام باید ابتدا به وب‌سایت رسمی ایرانسل به نشانی www.irancell.ir مراجعه کرده و وارد پورتال ثبت‌نام شماره طلایی شوند سپس شماره موردنظر خود را در محل مشخص شده وارد کنند. درصورتی که شماره‌ انتخابی شده پیش از این توسط سایرین رزرو نشده باشد، سیستم، انتخاب آنان را تایید کرده و به مرحله بعدی هدایت می‌کند.

پس از تایید سیستم مبنی بر موجود بودن شماره طلایی مورد نظر و وار‌د کردن اطلاعات لازم، مرحله ثبت‌نام آغاز می‌شود. در این مرحله علاوه بر تکمیل مشخصات فردی، درج نشانی پست الکترونیک و یک شماره تلفن‌همراه الزامی است زیرا در تمامی مراحل، اطلاعات مربوط به ثبت‌نام از طریق پیام‌کوتاه و پست الکترونیک به اطلاع متقاضی خواهد رسید؛ پس از این مرحله یک پیام‌کوتاه و نامه الکترونیکی مبنی بر انجام موفقیت آمیز عملیات به طور خودکار برای متقاضی ارسال می‌شود، سپس مشترک می‌بایست نسبت به پرداخت هزینه شماره طلایی به مبلغ ۱۵هزار تومان از طریق پرداخت آنلاین و یا پرداخت از طریق کارت شارژ اقدام کند.

متقاضیان حداکثر تا پایان روز ثبت‌نام فرصت دارند تا هزینه شماره طلایی مورد نظر خود را پرداخت کنند. همچنین اگر فردی به هر دلیل مبلغی بیشتر از میزان مشخص شده توسط سیستم، به حساب ایرانسل واریز کند، مبلغ اضافی به اعتبار شماره طلایی وی افزوده شده و یا پس از طی مراحل اداری به وی بازگردانده می‌شود. متقاضیان در طی مراحل ثبت نام، می‌توانند نحوه بازپرداخت را انتخاب کنند.

بلافاصله پس از پرداخت مبلغ توسط مشترک و تأیید پرداخت توســط سیــستم، شــماره رزرو شده به نام مـشترک تخصــیص داده می‌شود و پس از آن، سیم‌کارت به پست تحــویل و یک پــیام‌کوتــاه حاوی “کد رهگیری مرســوله پستی” برای وی ارســال می‌گردد. مشترک می تواند با مراجعه به وب‌سایت پست به نشانی www.post.ir از آخرین وضعیت ارسال سیم‌کارت خود مطلع شود. کد رهگیری مرسوله پستی را همچنین می‌توان از طریق تماس با ۷۰۰ از خط ایرانسل یا ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ از سایر خطوط دریافت کرد.

در هنگام مراجعه مامور پست به نشانی مشترک، سیم‌کارت، تنها به مالک تحویل خواهد شد و مشترک هنگام دریافت سیم‌کارت باید اصل کارت ملی یا شناسنامه خود را همراه داشته باشد و یک نسخه از کپی آن را به مامور پست تحویل دهد. سیم‎کارت‌های ایرانسل تنها پس از تکمیل ثبت نام و رسیدن مدارک شناسایی به ایرانسل فعال می‌شوند.

در تمامی مراحل، اطلاعات مربوط به ثبت نام و آخرین وضعیت از طریق پیام‌کوتاه و پست الکترونیک به اطلاع متقاضی شماره طلایی خواهد رسید. همچنین همواره با مراجعه به صفحه ثبت‌نام شماره طلایی و وارد نمودن شناسه پیگیری رزرو، می‌توان تمام سوابق پیام‌های‌کوتاه و نامه‌های الکترونیکی دریافتی از سوی ایرانسل را مشاهده کرد.

از سوی دیگر در صورتی که هنگام ثبت‌نام متقاضی، یک شماره ایرانسل برای اطلاع رسانی ارائه شده باشد، می‌توان در تمامی مراحل ثبت نام، با ارسال یک پیام‌کوتاه حاوی شناسه پیگیری رزرو به شماره ویژه ۲۱۳۹ از همان خط، از آخرین وضعیت سیم‌کارت شماره طلایی مطلع شد.

براساس این گزارش، ایرانسل با سرعتی بی‌سابقه طی سه سال گذشته به طور متوسط هر ۱۸ ساعت یک شهر یا دهستان و ۱۴ روستا را تحت پوشش شبکه خود قرار داده و و موفق شده بیش از هزار و ۴۰۰ شهر و دهستان و ۱۷ هزار روستا را به همراه بیش از ۱۶هزار کیلومتر از جاده‌های کشور، تحت پوشش خدمات خود قرار دهد.

67 comments

نظر شما
 1. زهرا طاوسی

  مفت نمی ارزه من تابه حال دوبار مدارکم را بعد از ثبت نام اینترنتی شما ره طلائی ارسال کردم اما چیزی جز منتظر ماندن پشت پیغامهای جور واجور برای تماس با اپراتور عاید نکردم

 2. باران

  افتضاحه سایت ایرانسل باید یه منو میذاشتن برای پرداخت اینترنتی شماره های رزو شده البته همونجا که شماره رزو میشه افتاد سایت ایرانسل برعکس شرکتش به بی نظمه آدم گیج میشه.

 3. مریم

  سلام بچه ها بالا نیست ۱۵ تومنه اولشم ۹۳۰ داره بقیشو خودت انتخاب میکنی.پولشم یا از عابر بانکت میدی یا کارت شارز ایرانسل میگیری میری تو صفحه پرداخت شماره رمزو شماره سریالشو وارد میکنی ۳ روز بعد دستت میرسه همین

  • Amir

   سلام سرکارخانم میشه بپرسم ازکجااینقدرمطمئنیدمنظورم اینه که نتیجه اقدام خودتونوواسه خرید شماره دلخواه گفتیدیا….؟

 4. علی

  سلام قیمت سیم کارت ۰۹۳۰چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هههههههه

 5. ع م

  چند ماه قبل برای دریافت شماره طلائی ثبت نام شد پول هم واریز شد وپیامک تأیید هم آمد لکن نه خبری ازپست و مأمور پست شد و نه خبری از شماره طلائی و نه کسی پاسخگو است. همه خالی بندی بود ای کاش ایرانسل به جای این همه تبلیغات در رسانه ها و تلویزیون مقداری هم به فکر انجام تعهدات خود بود. شماره طلائی انتخاب شده نافرجام وبی سرانجام۰۹۳۰۱۰۵۴۵۹۹

 6. افشین

  سلام
  علاقه ی بسیار شدیدی به شماره ی ۰۹۳۳۴۵۶۷۸۹۰ دارم و مشتاق خریداری هستم ولی اینجور که مشخصه مهلت ثبت نام تمام شده, اگر بشه مهلت ثبت نام رو تمدید کنید ممنون میشم.

 7. زانیار

  با سلام خدمت شما:
  من میخاو ی سیم کارت ایرانسل به شماره ۰۹۳۰۲۰۴۰۳۰رو سفارش بدم تو هر سایتی که میرم نمی تونم بیابمش حالا باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. hala harchi

  سلام به همه
  یه مشکل
  فقط زود جواب بدید خواهشن درصورت امکان E-mail بدید
  ……………………………………………………………
  من سیم سفارش دادم ولی نتونستم پولشو بدم
  حالا باید چیکار کنم زمان داره هنو ولی نمیدونم باید به چه حسابی پول بریزم :-s

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>