شرکت BMW اعلام کرد که سال ۲۰۱۸ اولین شارژر بیسیم خود را به بازار عرضه خواهد کرد این شارژر برای خودروهای ۵۳۰e هیبریدی معرفی خواهد شد.

مدت ها بود که تکنولوژی شارژ خودروهای برقی و هیبریدی به عنوان معضل اصلی رشد اینطور محصولات در بازار بود. موضوع باتری، قدرات آنها و نخوه شارژ کردن آنها مشکل جدی این تکنولوژی محسوب می شد. چند سالی است که رشد این تکنولوژی و نحوه برطرف کردن موانع، سرعت بسیار بیشتری گرفته است. شرکت های خودروسازی نیز در این موضوع سهیم هستند.

شرکت BMW در ادامه بررسی برای شارژ خودروهای هیبریدی به تازگی اعلام کرده است که به راحتی می تواند خودروهای خود را از طریق یک شارژر شیک، ساده و خوش قیمت، شارژ کند.

BMW برای مدل 530e هیبرید، شارژر بیسیم عرضه می کند
BMW برای مدل ۵۳۰e هیبرید، شارژر بیسیم عرضه می کند۵series

این شارژر برای خودروهای سری ۵ بی ام و تولید و در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد شد. این شارژر با ایجاد میدان مغناطیسی که در مدار بین خودرو و پد خارجی، ایجاد می شود، ۳٫۷ kW برق تولید می کند. این شارژر پدی دارد که خودرو روی آن قرار می گیرد. در زیر خودرو ۵۳۰e نیز آلیاژی هم جنس با پد خارجی قرار داد که به محض روشن شدن پد، میدان مغناطیسی ایجاد می کند که می تواند برق را به داخل خودرو ارسال کند. باتری ۹٫۲-kWh خودرو ۵۳۰e با استفاده از این شارژر در حدود ۳٫۵ ساعت زمان برای شارژ کامل نیاز دارد.

این خبر نشانه های خوبی دارد. از جمله اینکه با ورود چنین شرکتی به این بازار، امیدهای زیادی خواهیم داشت که شرکت های دیگر نیز به زودی به همراهی خود در افزایش سرعت ورود اینگونه محصولات به بازار دنیا کمک کنند. هرجند هنوز شرکت BMW اعلام نکرده است که قیمت نهایی این محصول چقدر خواهد بود ولی می توان پیش بینی کرد قیمتی در حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار خواهد داشت. شارژر wallbox این شرکت که البته بیسیم نیست در حدود ۱۰۰۰ دلار قیمت دارد.

بیشتر بدانید:   معرفی کامل طرح رجیستری گوشی های موبایل و نحوه اجرا

از دیگر ابهامات این شارژر بیسیم این است که آیا این محصول در اختیار خریداران ۵۳۰e قرار می گیرد یا صرفا محل های خاصی برای استفاده وجود دارد. این شارژر هماه با خودرو عرضه می شود یا بصورت جداگانه باید خریداری شود؟

شرکت بنز نیز مدتی است خبر از معرفی شارژر بیسیم خود برای خودروهای هیبریدی S-Class می دهد. با این اوصاف باید ببینیم در نهایت کدام شرکت، در چه زمانی و با چه ویژگی ها و قیمتی اولین محصول شارژر بیسیم خود را ، زودتر از دیگری به بازار عرضه خواهد کرد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.