شرکت ‎های بسیاری در نمایشگاه CES در هر سال محصولات و ایده‎ های متنوعی را عرضه می‎ کنند. اگرچه بسیاری از آن‎ ها در همان مراحل اولیه باقی خواهند ماند و هیچ‎ گاه به بازار هم عرضه نمی ‎شوند. اما با این حال بیشتر گجت ‎ها برای اولین ‎بار در نمایشگاه CES 2017 رونمایی می ‎شوند.

آنچه باید درباره CES 2017 بدانید

 به همین دلیل تا پایان سال به خوراکی جذاب برای رسانه ‎ها تبدیل خواهند شد. اگر تاکنون موفق به دنبال کردن اخبار CES 2017 نشده‎ اید می ‎توانید در ادامه چکیده مهم ‎ترین رویدادهای آن را مطالعه کنید.

خودروها

در دنیای امروز خودروها در حال نزدیک شدن به رایانه ‎ها هستند و قابلیت ‎های نرم ‎افزاری بسیاری مانند رانندگی خودکار به آن ‎ها اضافه گردیده است. خودروسازان مشهور مانند فورد، هوندا و جنرال موتورز هر یک از نمایشگاه CES به عنوان تریبونی برای جدیدترین دستاوردها و نوآوری‎ های خود استفاده می‎ کنند. شاهد معرفی چندین مدل مفهومی در نمایشگاه امسال بوده‎ ایم. هم ‎چنین شرکت Faraday Future به یکی از داغ ‎ترین مباحث محافل خودرو تبدیل شده است.

صوت

پس از موفقیت دور از انتظار بلندگوی هوشمند Echo آمازون بسیاری از دیگر شرکت‎ ها به فکر معرفی رقبایی برای این محصول افتادند. تولیدکنندگان بلندگوهای هوشمند را با قابلیت ‎های دلخواه خود مانند دوربین و صفحه نمایش ترکیب کرده‎ اند و حتی آن‎ ها را درون خودروها نیز قرار داده ‏اند. اما آیا تمام این محصولات جدید می ‎توانند با Echo و Google Home رقابت کنند؟!

واقعیت افزوده و مجازی

واقعیت افزوده و مجازی شباهت بسیاری به یک دیگر دارند ولی تولیدکنندگان در نمایشگاه امسال تمایل بیشتری به واقعیت مجازی نشان داده‎ اند. شاهد مهم‎ ترین پیشرفت در حوزه واقعیت افزوده مربوط به HoloLens مایکروسافت باشد. اما برای واقعیت مجازی اوضاع فرق می‎ کند و شاهد فعالیت چندین شرکت از جمله HTC و Oculus هستیم.

هر دو شرکت در سال گذشته هدست خود را به بازار عرضه کرده ‎اند و به نظر می ‎رسد قصد ارائه نسخه جدیدی در سال CES 2017 را ندارند. البته با همکاری مایکروسافت و شرکت ‎هایی مانند اچ‎پی، دل و لنوو به زودی شاهد محصولات بیشتری در این زمینه خواهیم بود.

روبات ‎ها و پهپاد‎ها

در نمایشگاه امسال شاهد معرفی روبات‎ ها و پهپادهای بسیاری هستیم. اگرچه بیشتر آن‎ ها قابلیت ‎های چندان مفیدی را ارائه نمی ‎دهند و شاید مهم ‎ترین ویژگی‎ برخی آن‎ ها عکسبرداری هوایی باشد. به همین دلیل بسیاری از کاربران قبل از خرید چنین محصولاتی باید به این سوال پاسخ دهند که آیا عملکرد آن‎ ها مفید واقع خواهد شد یا خیر.

اینترنت اشیاء

با گسترش اینترنت اشیاء به بیشتر جنبه ‎های زندگی کاربران نگرانی‎ ها درباره امنیت آن هم افزایش یافته است. بسیاری از منتقدان به احتمال هک شدن این محصولات توجه دارند در حالی که شرکت ‎های تولیدکننده بیشتر به فکر جلو افتادن از سایر رقبای خود هستند.

لوازم خانگی

نمایشگاه CES همیشه محلی برای معرفی جدیدترین لوازم خانگی شامل تلویزیون‎ ها، یخچال‎ ها و ماشین ‎های لباسشویی بوده است. بیشتر تلویزیون‎ های پرچمدار امسال از قابلیت HDR پشتیبانی می ‎کنند که به ارائه دقیق ‎تر جزئیات منجر شده است. تلویزیون‎ های ۳D، یخچال‎ های لمسی و مایکروویو‎های دارای اپلیکیشن هم به پای ثابت نمایشگاه‎های CES چند سال اخیر تبدیل شده ‎اند.

منبع: Qz

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید