اینستاگرام به تازگی ویژگی جدیدی برای دسته بندی عکس های ذخیره شده اضافه کرده است. از این به بعد می توانید عکس هایی که ذخیره می کنید را در دسته های دلخواه برای خودتان ذخیره کنید.

فیس بوک و اینستاگرام مدتی است ویژگی ها و امکانات خوب شبکه های اجتماعی دیگر بخصوص SnapChat را کپی می کند، و اتفاقا در این کار بسیار موفق بوده و کاربران از امکانات جدید استقبال بسیار خوبی کرده اند.

Collection اینستاگرام ویژگی جدیدی شبیه به Pinterest
Collection اینستاگرام ویژگی جدیدی شبیه به Pinterest

ویژگی هایی مانند ویدئو لایو و استوری اینستاگرام دقیقا همان ویژگی های اسنپ چت بود. اضافه کردن این امکانات در ابتدا انتقادهای زیادی را متوجه این شرکت کرده بود ولی آمارها نشان می دهد این استراتژی مورد استقبال قرار گرفته است.

در ادامه بهره برداری از امکانات جالب شبکه های اجتماعی دیگر، به تازگی اینستاگرام امکان دسته بندی تصاویر و ویدئوهایی که save کرده ایم را می دهد. این بخش Collection نام دارد.

با این کار می توانید هر تصویر را به دلخواه در دسته مورد نظر برای مشاهده در آینده نگه داری کنیم. این دسته ها خصوصی هستند و فقط شما می توانید آنرا بینید.

عکس های ذخیره شده تا زمانی که بخواهید در همان دسته باقی می ماند و البته در لیست عمومی هم خواهد بود و حذف نمی شود.

Collection اینستاگرام ویژگی جدیدی شبیه به Pinterest
Collection اینستاگرام ویژگی جدیدی شبیه به Pinterest

برای ذخیره کردن در دسته دلخواه با فشردن گزینه بوکمارک که زیر عکس قرار دارد، بلافاصله به بخش Collection می روید. در این بخش می توانید دسته ای که قبلا ساختید را انتخاب کنید یا همانجا دسته جدیدی بسازید تا عکس مورد نظرتان، در دسته انتخاب شده ذخیره شود.

بیشتر بدانید:   نقد و برسی هارد دیسک همراه WD My Passport

اگر کاربر شبکه اجتماعی پینترست باشید متوجه خواهید شد که امکان جدید معرفی شده خیلی قبل تر ها در Pinterest هست و اتفاقا از ویژگی های کاربردی و مورد علاقه کاربران است.

ویژگی Collection در نسخه ۱۰٫۱۶ Instagram برای دو سیستم عامل اندروید و iOS اضافه شده است و می توانید آنرا از طریق Google Play و App Store دانلود کنید.

باید ببینیم در آینده اینستاگرام کدام ویژگی جدید را از دیگر شبکه های اجتماعی کپی خواهد کرد!

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید