اینتل در سال‎ های اخیر نتوانست سهم چندانی از بازار گوشی ‎های هوشمند را به دست بیاورد و پردازنده ‎های آن بر روی گوشی ‎ها و تبلت‎ های معدودی مورد استفاده قرار می ‎گیرد. اما این شرکت قصد دارد تا در زمینه اینترنت اشیا دیگر بازنده نباشد. در همین راستا از ایده جدید خود با نام Compute Card کارت پردازشی پرده‎ برداری کرد.

Compute Card کارت پردازشی است که ضخامت آن تنها ۵ میلیمتر خواهد بود و دارای پردازنده، موتور گرافیک، حافظه RAM، فضای ذخیره ‎سازی و اتصال وایرلس خواهد بود.

اینتل از ایده Compute Card رونمایی کرد؛ ابزاری برای ورشکست کردن تولیدکنندگان لوازم خانگی

Compute Card کارت پردازشی برای استفاده در محصولات بسیاری مانند رایانه‎ های یکپارچه، تلویزیون های هوشمند، یخچال‎ ها و حتی وسایل تبلیغاتی در نظر گرفته شده است. به لطف این وسیله دیگر نیازی به خرید تلویزیون‎ یا سایر لوازم خانگی به دلیل کهنه شدن نسخه قبلی نخواهید داشت و فقط کافیست تا کارت پردازشی آن را تغییر دهید. این کار به آسانی درآوردن کارت قبلی و قرار دادن کارت جدید در محل مربوطه امکان ‎پذیر خواهد بود.

اینتل تاکنون جزئیات بیشتری پیرامون Compute Card کارت پردازشی منتشر نکرده است. انتظار نداریم سخت ‎افزار چندان قدرتمندی مانند مک ‎بوک‎ ها بر روی یک کارت کوچک جا بگیرد. البته گفته شده است این کارت دارای توان ۶ واتی است که می‎ توان از پردازنده‎ های کم مصرف Atom تا سری M، سری Y و حتی نسخه‎ های موبایل Core i7 را در آن استفاده کرد.

هم ‎چنین این کارت از نسخه خالی از یو‎ اس ‎بی به نام USB-C Plus Extension استفاده می ‎کند که بر مبنای USB-C استاندارد توسعه داده شده است. این پورت اتصال می ‎تواند نقش کامل HDMI یا DisplayPort و PCIe را به صورت هم‎ زمان اجرا کند. کمبود پورت‎ ها و محدودیت در بخش اتصال یکی از جدی ‎ترین مشکلات این محصول در نظر گرفته شده است.

منبع: Arstechnica

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید