ایلان ماسک در SpaceX به دنبال راهی برای قابل استفاده مجدد بودن موشک ها و فضاپیماها بود تا توجیه پذیری اقتصادی آنها را بیش از پیش کند. به همین دلیل به زودی Falcon 9 برای ماموریت جدید به فضا پرتاب خواهد شد

Falcon 9 در ماموریت جدید

قرار است SpaceX برای اثبات این ادعا از Falcon 9 مجدد در یک سفر مخابراتی، تحقیقاتی تجاری استفاده کند. این سفر قرار است چهارشنبه ۴:۵۹ از KSC (Kennedy Space Center) توسط Falcon 9 انجام شود. ایلان ماسک برای ایجاد توجه نام این سفر را نیز به دلیل اهمیت موضوع قابل استفاده بودن فالکون ۹، “flight proven” نامگذاری کرده است.

SpaceX در تلاش برای استفاده مجدد از فضاپیمای Falcon 9
SpaceX در تلاش برای استفاده مجدد از فضاپیمای Falcon 9

توجیه اقتصادی رویای سفر به فضا

هزینه تولید و نگهداری فضاپیماها بسیار بالا بوده و به همین دلیل ایلان ماسک مدت هاست نوآوری و خلاقیت در SpaceX را در جایی قرار داده است که بتوان برای استفاده از این محصول و رسیدن به رویای سفر به فضا برای همه، توجیه اقتصادی ایجاد کرد. ایلان ماسک مدیر این شرکت آمریکایی معتقد است اگر بتوان از محصول تولید شده چندین بار استفاده کرد و از قطعات و سرویس های آنها با حد خوبی بهینه بهره برداری کرد مطمئنا رویاها به واقعیت تبدیل خواهند شد.

ماسک این جملات را زمانی گفت که فالکون ۹ برای اولین با آماده پرواز بود و دقایقی بعد از پرواز Falcon 9 از Cape Canaveral.

حال Falcon 9 برای ماموریتی جدید آماده شده است و باید دید چطور مسیرهای رویاهای دست نیافتنی گذشته هموار می شوند. Falcon 9 قرار است ماهواره SES-10 را برای Luxembourg SES حمل کند.

بیشتر بدانید:   مدیر ارشد بازاریابی Hyperloop استعفا داد

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید