این روزها استفاده از تکنولوژی شارژ سریع در گوشی های هوشمند شایع شده و بسیاری از پرچمداران موجود در بازار از این قابلیت بهره می برند، اما متاسفانه هنوز بسیاری از کاربران به استفاده از این ویژگی عادت نکرده اند و گوشی های خود را به روش عادی شارژ می کنند.

همانطور که می دانید شرکت سامسونگ اخیراً از گوشی های گلکسی اس ۸ (Galaxy S8) و اس ۸ پلاس (Galaxy S8 Plus) رونمایی کرد و این مدل نیز همانند مدل های قبلی این شرکت همچون گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۶ به قابلیت شارژ سریع Quick Charge 2.0 مجهز است که البته این قابلیت در گوشی های سامسونگ به Sumsung Adaptive Fast Charge شناخته می شود.

نکته ای در رابطه با شارژ گوشی Galaxy S8
نکته ای در رابطه با شارژ گوشی Galaxy S8

اما کاربران برای استفاده از این ویژگی یعنی شارژ سریع با یک محدودیت کمتر شناخته شده مواجه اند: عدم امکان استفاده از آن در هنگامی که نمایشگر گوشی روشن است.

مشکلی که به جرات می توان گفت یک نقطه ضعف برای سامسونگ گلکسی اس ۸ محسوب می شود و هنوز مشخص نیست که چرا مهندسان سامسونگ، از نسخه جدید این قابلیت یعنی Quick Charge 4.0 در این کهکشانی استفاده نکردند، در حالی که در این نسخه، نه تنها این مشکل برطرف شده، بلکه سرعت شارژ گوشی نیز ارتقا یافته است.

ناگفته نماند که سامسونگ امسال، سامسونگ گلکسی اس ۸ را مجهز به دو پردازنده به نام های اسنپدراکون ۸۴۵ و اگزینوس ۸۸۸۹۵ روانه بازار کرد. مدل نخست در بازار چین و مدل دوم در بازار سایر کشورهای جهان عرضه می شود که تنها مدل مجهز به پرازنده اسنپدراگون ۸۴۵ از این قابلیت پشتیبانی می کند.

بیشتر بدانید:   تفاهم‌نامه همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای با سامسونگ

با این حال، بسیاری از کارشناسان معتقدند که مهندسان سامسونگ می بایست برای این مشکل چاره ای می اندیشیدند و گلکسی اس ۸ را بدون هیچ عیب و نقصی در اختیار خریداران قرار می دادند. جالب تر این که که این مسئله یعنی عدم امکان استفاده از شارژ سریع در هنگامی که نمایشگر گوشی روشن است، حتی در دفترچه راهنمایی این گوشی و یا صفحه رسمی پشتیبانی آن نیز قید نشده است.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید