به نظر می رسد که جدیدترین پرچمداران شرکت سامسونگ یعنی گلکسی اس ۸ (Galaxy S8) و اس ۸ پلاس (Galaxy S8 Plus) با استقبال بسیار خوبی از سوی کاربران مواجه شده‌اند، زیرا تنها با گذشت کمتر از یک ماه از فروش گلکسی S8 به طور رسمی یعنی از تاریخ ۲۱ آوریل تا به امروز، فروش جهانی آن از مرز ۵ میلیون دستگاه گذشته است.

فروش جهانی Galaxy S8 در کمتر از یک ماه به 5 میلیون رسید
فروش جهانی Galaxy S8 در کمتر از یک ماه به ۵ میلیون رسید

البته سامسونگ هنوز آمار دقیق فروش این گوشی را اعلام نکرده است اما یکی از مقامات رمسی این شرکت به وب سایت خبری The Investor گفته است که فروش گلکسی S8 با سرعت خوبی درسراسر جهان پیش می‌رود و آمار فروش آن از ۵ میلیون عبور کرده است. البته این آمار “ترکیبی” است یعنی شامل فروش هر دو مدل جدید گلکسی S8 و نسخه پلاس آن می‌شود.

گفته می‌‌شود که سامسونگ در تلاش است تا پیش از پایان ماه جاری میلادی، این گوشی جدید را در ۱۲۰ کشور جهان از جمله چین عرضه کند. این اقدام موجب افزایش فروش جهانی این گوشی خواهد شد و موجب می‌شود که آمار فروش گلکسی S8 با پیش بینی‌های قبلی تحلیلگران این عرصه مطابقت پیدا کند. در حالت کلی پیش بینی می شد که تا پیش از سه ماهه دوم سال جاری میلادی، فروش گلکسی S8 به ۲۰ میلیون نسخه و تا پایان سال به ۵۰ تا ۶۰ میلیون نسخه برسد.

در ماه مارس تحلیلگر معروف شرکت KGI یعنی Ming-Chi Kuo پیش بینی کرد که فروش گلکسی S8 در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۴۰ تا ۴۵ میلیون نسخه خواهد رسید که بسیار کمتر از فروش ۵۲ میلیون گلکسی S7 در سال ۲۰۱۷ میلادی بود. با این حال تنها چند روز پس از آغاز فروش جهانی گلکسی S8، یک تحلیلگر دیگر به نام Lee Jae-yoon از شرکت Yuanta Securities پیش بینی کرد که در سال ۲۰۱۷ میلادی ۵۰٫۴ میلیون گلکسی S8 فروخته خواهد شد.

بیشتر بدانید:   مقایسه 3 سیستم عامل جدید موبایل

اکنون با گذشت کمتر از یک ماه، و فروش ۵ میلیون گلکسی S8 به نظر می رسد که رقم ۵۰ میلیون کمی بدبینانه باشد، به خصوص با توجه به این موضوع که فروش گوشی‌های هوشمند اغلب در آخرین سه ماهه سال به اوج خود می‌رسد.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.