چند روز پیش شرکت GM اعلام کرد که یک گسترش جدی در واحد تولید خودروهای خودران در سیلیکون ولی خواهد داشت.

شرکت جنرال موتورز قرار است به زودی تعداد کارمندان بخش خودرو خودران خودر را ۱۱۰۰ نفر بیشتر کند. به علاوه اینکه فضای بخش تحقیق و توسعه آنرا نیز قرار است به زودی به دو برابر افزایش دهد.

بخش خودرو خودران General Motors که در سیلیکون ولی با همکاری Cruise Automation در حال فعالیت است، قرار است به زودی تعداد خودروهای خودران خود در سطح شهرها را تا انتهای سال به بیش از ۱۰۰۰ دستگاه برساند. این شرکت تاکنون بیش از ۵۰ خودرو شورلت خودران را در سانفرانسیسکو، آریزونا و دیترویت با موفقیت آزمایش کرده است.

عزم جدی GM در ساخت خودروهای خودران با افزایش 1100 کارمند در سیلیکون ولی
عزم جدی GM در ساخت خودروهای خودران با افزایش ۱۱۰۰ کارمند در سیلیکون ولی

سانفرانسیسکو قرار است اولین منطقه برای شرکت سایروس باشد که خودروهای خودران جنرال موتورز در تعداد زیاد به فروش خواهد رسید. مدیرعامل شرکت سایروس Kyle Vogt معتقد است که این صنعت به زودی رشد بسیار زیادی خواهد داشت و آنها نیز مطمئنا به عنوان یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین شرکت ها در این حوزه فعال خواهند بود.

شرکت GM در حالی این خبر را رسانه ای کرده است که شرکت Ford نیز چند روز پیش از سرمایه گذاری ۱ میلیارد دلاری در استارت آپ Argo AI خبر داده است. این شرکت نیز امیدوار است با این سرمایه گذاری در پنج سال آینده به عنوان یکی از قطب های صنعت خودرو خوران شناخته شود.

با اینکه جنرال موتورز هنوز استراتژی دقیق خود برای ورود به بازار خودروهای خودران را مشخص نمرده، فورد اعلام کرده است تا سال ۲۰۲۱ خودراوهای این شرکت بصورت کامل خودران خواهند شد. هر دو این شرکت ها قرار است خودران های خود را از نوع خودرو اشتراکی نیز داشته باشند. در این خصوص GM با Lyft قرارداد همکاری برای اتصال خودکار به این سیستم بسته است.

بیشتر بدانید:   مدل مفهومی خودرو بدون راننده Volks Wagon شبیه توستر هست! +تصاویر

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.